„Мобилните технологии променят всичко. Променя се бизнес моделът. Има промяна в начина, по който купуваме, а хората са щастливи да ползват мобилните си устройства за плащания“, обобщи Марк Антипоф.
По думите му регулацията на всичко това е много важна част от случващото се в индустрията, ето защо трябва да ѝ бъде обърнато специално внимание. Антипоф е категоричен, че всички печелят от мобилните разплащания. На първо място, защото те са по-евтини от плащанията кеш.
Очаквания и планове
Антипоф твърди, че през 2015 г. Visa ще продължи да работи по подобряването на сигурността на системите си. Компанията ще започне да работи повече с трети страни, за да развива програмата си за иновации. Тя планира да работи както с малки старт-ъп фирми, така и с големи компании.
„През 2015 г. ще продължим да работим по изграждането на инфраструктурата за мобилните плащания и ще работим за внедряването на тези услуги“, заяви Красимира Райчева, мениджър на Visa Европа за България.
Visa си поставя за цел през 2015 г. да въведе P2P мобилни разплащания и да разшири мрежата на търговците с POS терминали в страната. От компанията вярват, че през тази година безконтактните плащания ще отбележат значителен ръст и все по-голям брой българи ще плащат с карта за покупки на по-ниска стойност.
„Всичко е налице, за да се превърне 2015 г. в годината на дигиталните плащания – технологията, големите играчи, потребителското търсене, партньорствата и инвестициите“, коментира Антипоф. По думите му технологията, нужна за мобилните плащания, вече е налице и е въпрос на време пазарът да узрее.