След Twitter и Facebook, и платформата за видеоклипове Youtube обяви, че е предприела мерки срещу голяма пропагандна кампания, водена от китайските власти в социалните мрежи с цел дискредитиране на мобилизацията в подкрепа на извършването на демократични реформи в Хонконг, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.
Youtube е дезактивирала 210 канала, след като открила, че те действали по координиран начин, като качвали онлайн видеозаписи, свързани с протестите в Хонконг, обяви Шейн Хънтли, анализатор по въпросите на сигурността в компанията Google, която притежава Youtube.
В понеделник Twitter и Facebook също обявиха, че са закрили хиляда активни акаунта, свързани с кампанията за дезинформация. Тези акаунти са се опитвали нарочно да породят политически смут в Хонконг и да подкопаят легитимността и политическите позиции на протестното движение там, обясни Twitter. В изявление на Facebook се казваше, че някои публикации в дезактивираните акаунти сравнявали хонконгските демонстранти с бойците на Ислямска държава, наричали ги хлебарки и им приписвали планове за убийство.
Пекин официално остави на местните власти и полиция да уредят ситуацията във връзка с протестите, продължаващи вече няколко месеца в Хонконг. Но зад кулисите китайското правителство полага значителни усилия, за да се опита да повлияе на общественото мнение, твърдят Twitter, Facebook и Google.
преди 5 години САЩ не са възникнали като държава, а като бизнеспроект.В САЩ и Австралия ингилизите са си изхвърляли затворниците,да няма масраф по съдържанието им. И да колонизират.Въпреки това Вашингтон като символика се опитва да копира Рим.Новата Римска (световна) империя. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години "мерки срещу голяма пропагандна кампания, водена от китайските власти в социалните мрежи"Интересно защо мерките са едностранчиви. Има ли мерки срещу голямата пропагандна кампания, водена СРЕЩУ китайските власти в социалните мрежи?Или щом пропагандата е продемократична тя даже може да се насърчи?Това не е дискусия дали е правилно частна компания да взима страна в меметичната война.Въпросът е в това, че е доказано и е факт това, че социалните мрежи взимат страна в пропагандата.В някои случаи това може да е в интерес на на правилните хора. В други случаи - обратното. отговор Сигнализирай за неуместен коментар