Facebook хвърли светлина върху това какво планира да виждат нейните 1,65 млрд. потребители всеки път, когато влязат в социалната мрежа. Това е поредният ѝ опит да разкрие повече за вътрешните си дела, пише Wall Street Journal.
Освен това компанията заяви, че ще даде приоритет на публикациите от приятелите и семейството в списъците с новини на потребителите спрямо съдържанието от медии и обществени личности. По този начин Facebook се надява, че ще успее да накара хората да прекарват повече време в платформата.
Промените в списъка с новини могат да означават, че част от медиите ще преживеят спад на посещенията, идващи от Facebook - “малък спад, но все пак забележим“, коментира Адам Мосери, продуктов мениджър в компанията. „Някои медии могат да отбележат ръст, други спад, а трети могат да преживеят по-голям срив“.
Дори и малка промяна в алгоритъма на списъка с новини ще има значително влияние върху новинарските издания. Facebook носи 40% от трафика на онлайн изданията – повече от всеки друг сайт, сочи компанията за анализ на социалните мрежи Parse.ly.
По-подробно обяснение как работи списъкът с новини се появи в документ от две страници, който Facebook публикува на уебсайта си.
Макар че списъкът с новини зависи преди всичко от компютърен алгоритъм, в сряда Facebook уточни, че има и хора, които селектират и поставят приоритет на някои публикации.
„Важно е потребителите да разберат, че има група от хора, която работи по списъка с новини“, коментира Мосери. По думите му Facebook иска да покаже на потребителите публикациите, които те искат да видят.
Всяка от промените е тествана в малка група потребители на Facebook. Според Мосери общо 200 души работят в екипа, отговарящ за селектирането на съдържанието в списъка с новини.
Facebook често променя алгоритъма си – поне веднъж месечно през последните две години и половина.
преди 8 години Гадна еврейска измишльотина ,възползваща се от простотията на хората !"...хората да прекарват повече време в платформата." Съответно базата данни да става все по пълна и подробна ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар