Основателят и главен изпълнителен директор на Facebook Марк Зукърбърг публикува изявление на страницата си в социалната мрежа в неделя, посветено на вълната от терористични атаки в света, изразявайки надеждата си за „създаването на един свят, в който разбирането и емпатията могат да се разпространяват по-бързо от омразата“, пише Mashable.
Изявлението беше публикувано няколко часа, след като функцията на социалната мрежа Safety Check се сблъска с известни проблеми с изпращането на заявки за отбелязване във връзка със атаката в Лахор, Пакистан. Услугата се активира за потребители, намиращи се в Европа и САЩ.
Говорителят на Facebook по-късно е коментирал за Mashable, че много хора, които не са засегнати от кризата, са получили заявка да се отбележат в социалната мрежа, че не са засегнати от взрива.
„Работихме по отстраняването на проблема и се извиняваме на всички, които по грешка са получили заявката“, посочва говорителят.
Въпреки че споменава Safety Check в своето изявление, Зукъбърг не засяга темата за проблемите с услугата. Вместо това той се фокусира върху състраданието след бомбената атака в Пакистан и споменава скорошните нападения в Турция и Белгия.
This morning we activated Safety Check in Pakistan after a bomb targeted children and their families in a park in...
Публикувахте от Mark Zuckerberg в 27 март 2016 г.
Safety Check беше активиран за първи път след терористична атака през ноември след атаките в Париж. Решението бе посрещнато със сериозна критика предвид факта, че десетки загинаха при подобен акт в Бейрут, Ливан, само ден по-рано, но функцията за безопасност не беше активирана тогава.
Главният изпълнителен директор на социалната мрежа Марк Зукърбърг отчете критиката и заяви, че досега „Проверката за безопасност“ е използвана само след природни бедствия, но ще бъде активирана повече в бъдеще при „човешки бедствия".
Facebook спази обещанието си, включвайки функцията след атаките в Нигерия и Турция.Изявлението от неделя е поредният ход на Зукърбърг да се превърне от фокусиран върху бизнеса технологичен лидер в международна фигура, ангажирана с хуманитарни въпроси.
преди 8 години "Изявлението от неделя е поредният ход на Зукърбърг да се превърне от фокусиран върху бизнеса технологичен лидер в международна фигура, ангажирана с хуманитарни въпроси. "Аха...хуманитарни...къде по света има евреин , дето първата му и единствена мисъл да не са парите ! Тоя да има как да архивира цялото население на земята в скапания си фейсбук...за което е и поставен там ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар