Цените на недвижимите имоти в Германия продължават да се покачват силно. През третото тримесечие от юли до и включително септември, къщите и апартаментите са поскъпнали средно с 4,9 процента в сравнение със същия период на предходната година, става ясно от статистика на Федералната статистическа служба.
Цените са скочили особено силно в седемте най-големи германски градове Берлин, Хамбург, Мюнхен, Кьолн, Франкфурт, Щутгарт и Дюселдорф: купувачите е трябвало да платят с девет процента повече за апартаменти там, отколкото през третото тримесечие на 2018 г. Едно- и двуфамилните къщи струват със 7,5 на сто повече.
В останалите големи германски градове с над 100 000 жители жилищата са поскъпнали с 5,8 процента, а къщите - със 7,8 процента. В градските общини извън големите градове цените на апартаментите и къщите са скочили с около пет процента.
По този начин се удължава тенденцията за поскъпване от първата половина на годината. През първото тримесечие на 2019 г. цените на жилищните имоти бяха средно с пет процента по-високи, отколкото през първото тримесечие на 2018 г., а през второто тримесечие увеличението беше с до 5,4 процента.
Ниските лихвени проценти, силната икономика и нарастването на населението от години увеличават цените на апартаментите и къщите. Все по-скъпите парцели също допринасят за това.
В период от 10 години – межди 2008 г. и 2018 г. цените на недвижимите имоти в Германия нараснаха с почти 50 процента, показват данните на Федералната статистическа служба. От 2015 г. насам обаче бумът се ускори силно.


Къде и как да изхвърлим разделно отпадъците си във Варна?
Между 50 и 500 лева: Колко харчим за коледна украса?
Общинските съветници, съдени с Коцев, искат преразглеждане на мерките им за неотклонение
До края на тази година трябва да бъде възложено техническо обследване на Аспаруховия мост
ДПС-НН се срещна с Радев: Този парламент е приключил своя политически живот
БАН през 2025 г.: Овладей енергията на звездите и предскажи гнева на земята
Младите се лъжат, че контролират информацията. Залагат и губят всичко
Blackrock смята, че 2026г ще е година на диференциация
Миран от Фед каза, че инфлацията е близо до целта
ЕС затяга санкциите срещу Беларус след хода на САЩ да привлече Минск
Полицаи получиха "умни" очила за борба с нарушители
ID. Polo - избор от 4 двигателя и цена под 25 000 евро
Audi възражда легенда от 90-те години
Топ 10 на най-бавните коли от 0 до 100 км/ч
Maserati се отказа от 4-цилиндровия си мотор
"Алфа Рисърч": ГЕРБ остават първа политическа с 21%, ИТН няма да влязат в НС
Наднорменото тегло е болест: Има възможности за лечение
В Одрин се оплакват от фалшиви 50 лв., използвани от български туристи
Терзиев: СОС да възложи на Световната банка анализ на "Топлофикация - София"
38-годишен затворник почина в линейката, разследват причините