Общото събрание на акционерите на ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ, проведено на 18 юни, гласува за покриването на загубата за 2014 г. в размер на 2,9 млн. лв. за сметка на формираните резерви, съобщава дружеството чрез Бюлетин Investor.bg.
По закон АДСИЦ-ите трябва да разпределят поне 90% от годишната си печалба като дивидент, но тъй като компанията приключва 2014 г. на загуба, такъв няма да има.
Ръководството на дружеството обяви и вижданията си за развитието на компанията през следващите години.
„Приоритетните проекти за нас през следващите две години ще са ваканционно селище „Санта Марина” и жилищният комплекс с интегрирано парково пространство в София до кампуса на НСА, който е най-новият проект на фонда. Неговото строителството започна в края на месец февруари тази година“, коментира изпълнителният директор на дружеството Маню Моравенов.
Той отбелязва, че само за три месеца от старта на строителството компанията е сключила предварителни договори за продажба на 30% от апартаментите в първия блок.
„Това ни дава увереност, че концепцията на проекта ни е правилна. Комплексът ще се състои от две сгради (една с един вход и една с два входа) разположени зад обща ограда и с общо парково пространство. Предвижда се първата от тях да бъде завършена през пролетта на 2016 г.“, допълва Моравенов.
На проведеното редовно общо събрание бяха одобрени и приети доклада на Съвета на директорите за дейността му през миналата година, годишният финансов отчет, одиторския доклад, както и този на директора за връзки с инвеститорите.
Към края на декември 2014 г. инвестиционният портфейл на ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ включва 10 проекта от различни пазарни сегменти. Общата РЗП е 369 хил. кв. м, а извършените от дружеството инвестиции към края на 2014 г. са в размер на 205 млн. лв.
Основен акционер във ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ е ФеърПлей Интернешънъл АД с 56% дял в капитала, останалите акционери са институционални инвеститори (10 пенсионни, 15 договорни фонда, 1 инвестиционно дружество) и над 360 физически лица и юридически лица, дребни инвеститори.
В четвъртък акциите на компанията затвориха без промяна при цена от 0,551 лв. за брой. За 12 месеца поскъпват с 5,96%, а от началото на 2015 г. – със 7,83%.
Свързани компании:
преди 4 години Откраднал е 50 000 долара от фирмата, която управлява.Управлява капитал от 9 милиарда, които може би и тях ще открадне.Откраднал единствените пари от старата си фирма - 50к лева, като отворил за 1 ден сметка на компанията в райфайзенбанк, изтелглил парите в брой и после я закрил- квесторката го хванала и сега разследват Маню Моравенов. Какво да очакваме от него като CEO na BFB - там има 9 милиарда за крадене ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Замесеният в корупционни схеми доц. д-р Маню Моравенов е предложен да влезе всъстава на Съветът на директорите на Българска фондова борса (БФБ) на мястото надосегашния изпълнителния директор Иван Такев.Маню Моравенов е с дългогодишен опит в сферата на финансите и инвестициите, но далиимето и професионализмът му са толкова кристално чисти и ясни за публичността? И защочовек откраднал 11 милиарда публични средства ще заема толкова висок пост? Именнозаради неясен произход на средства и липсващите баснословни суми са причината г-нМоравенов да бъде обект на масови разпити от органите на реда. В момента се водиразследване за финансови пирамиди, които е управлявал в сферата на капиталовите пазарии използването на сладки държавни постове, които е заемал през годините.Публична тайна е, че Моравенов, бе уволнен от поста си на изпълнителен директор наинвестиционния посредник Фоукъл Пойнт Инвестмънтс АД и "Феърплей пропъртис"АД след като собственикът на компанията Марио Захариев стана жертва нанепрофесионалното отношение и схеми уронващи престижа на компанията. Безкрайнижалби и недоволни клиенти, загубени партньорства и откраднати пари, станаха причина,така известния капацитет да бъде отстранен от длъжност.Каква е връзката на Маню Моравенов с кмета на Созопол е другият въпрос, на които сетърси истинският отговор. Моравенов е помагал на Панайот Рейзи в присвояването насредства в особено големи размери и документални престъпления.По времето когато Моравенов управлява "Феърплей пропъртис", компанията купиватърговски сгради, басейн и нови апартаменти във ваканционното селище Санта Марина, вСозопол. С фалшиви документи и фирми фантоми, той присвоява големи суми отприходите на комплекса, за лична облага като за пореден път ощетява дружеството, коетоуправлява.Ще продължава ли Моравенов да заема редица ръководни длъжности в институции илинай-накрая ще попадне под надзора на закона предстои да разберем. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Маню Моравенов е с дългогодишен опит в сферата на финансите и инвестициите, но далиимето и професионализмът му са толкова кристално чисти и ясни за публичността? отговор Сигнализирай за неуместен коментар