Друг аспект на изчислението на печалбите и загубите е валутата, в която са деноминирани те. В примера печалбите и загубите бяха представени в долари, но не винаги случаят е такъв.
Досега разглеждахме котировката GBP/USD, или броят щатски долари за един паунд. В случая GBP е базовата валута, а USD е обменната. При валутен курс от GBP/USD 1.6240 трябват 1,6240 щатски долара, за да бъде закупен един британски паунд.
Така че ако цената се промени, то ще се промени и стойността на долара, но не и на паунда. При стандартен лот един пипс ще се равнява на 10 щатски долара и печалбите и загубите ще бъдат също в долари. По правило P&L се деноминират в обменната валута, но ако тя не е USD, то ще трябва да я обърнете в долари за пресмятанията на марджина (в случай, че сметката ви за търговия е в долари).
Приемете, че имате 100,000 в къса позиция на USD/CHF. В този случай печалбите и загубите ще бъдат представени в швейцарски франкове, а валутният курс се равнява на 0,9129. При стандартен лот всеки пипс ще е равен на 10 CHF. Ако цената намалее с 10 пипса до 0,9119, ще отбележите печалба от 100 CHF. За да обърнете обаче тези тази нереализирана печалба в USD, ще ви се наложи да я разделите на валутния курс: 100 CHF/0,9119, което възлиза на 109,6611 USD.
След като вече сте получили стойността на печалбите и загубите, можете спокойно да изчислите марджин баланса в търговската си сметка. Неговото изчисление също се прави обикновено в долари.
За щастие не се налага да пресмятате марджин баланса си ръчно, тъй като всички брокерски сметки изчисляват нереализираните печалби и загуби автоматично за всички сделки. Но все пак е важно да разберете как се извършват тези операции, защото ще ви потрябват при определяне на желаните от вас нива на P&L и марджин, докато структурирате методиката си на търговия.
В зависимост от това какъв ливъридж ще ви предложи вашата търговска сметка, ще можете да изчислите нужния ви марджин за дадена позиция. Например ако имате ливъридж от 100:1, ще се изисква марджин от 1,000 долара, за да отворите стандартна лот позиция от 100,000 USD/CHF.
Открийте своята демо сметка безплатно в BenchMark Trader
преди 12 години Колега май са ти нужни опреснения.Value investing - е инвестиране в стойност на актива, в способността да запазва стойността си и да генерира бъдещи приходи от същинската си стойност. Къде виждаш да е стойността на еврото, то е просто разменно средство, за разлика от стойността на да кажем Кока Кола. Как виждаш запзване на стойността на валута, при положение всички валути се обезценяват и къде виждаш способност за генериране на нови парични потоци от дейност .... тука печатането на пари от банките не се брой. Ти си просто спекулант, такъв съм и аз на тези пазари както всеки друг. Ние не инвестиране в стойност, а влагаме пари на базата на бъдещи очаквания - дали фундаментално или технически друго е вече. Докато валутите не почнат да дават доход я дивиденти, я от лихви и не почнат сами да създават покупателна способност ще спекулираш отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Спекулантин си ти. 30 минути 30 месеца, няма значение, рано или късно ще направиш обратна сделка, следователно си спекулантин търговец. Както всички нас. Форексажийчетата :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години а какви са - аз търгувам с валути и се имам за инвеститор - инвестирам в стойност, а не трейдвам с хоризонт 30 минути отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Хахаха ! "Инвеститорите" ? Какви инвеститори Ви гонят на валутна търговия ? Инвестор как може да публикувате толкова неграмотна статия ? Кого заблуждавате с този пасквил ? Знам че това Ви носи добри приходи , но пичове не всичко е пари ....има и морал ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар