"Голямата възможност за инвестиции не е в централи, а в производители. Електроцентралата има сравнително предварително определена доходност и в този смисъл не е толкова атрактивна, защото не от това ще се направят големите пари", сподели Алекси Андонов, управител на унгарското инвестиционно дружество Витоша по време на Клуб Investor.bg.
Големият риск е човек на коя компания и на коя технология ще заложи, като аз все още нямам ясна идея. Целият интернет сектор, сравнен с dotcom балона, се намираме някъде в 96-97 г. Тогава беше явно, че интернет има бъдеще, обаче не беше ясно точно коя компания бе подходяща, разказа Андонов.
Най-добрата търсачка тогава беше altavistа, припомни Андонов.
"Дори в книгата за Google пише, че основателите на Google са искали да го продадат на altavista за 1 млн. долара през 1998 г., но от altavista отказали и основателите на Google се принудили да го развиват и са станали милиардери", обясни специалистът.
За момента най-подходящата стратегия вероятно е да се купуват достатъчно широки индекси от производители на възобновяеми енергийни източници, смята Андонов.
Клуб Investor.bg се осъществява благодарение на:
Генерален спонсор: Emporiki bank Credit Agricole Group
С подкрепата на: Енемона и Дженеръс Ауто
преди 13 години mnogo si nagul bate отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Колеги, мислите твърде едностранно и в извънредно стеснени рамки. Нещата са много по-обемни, без да са сложни, което ги прави атрактивни и, наистина, доходни за производителите. Паралелно с развитието именно на визирания пазар, расте един друг, за квоти емисии СО2 - там какъв обем ще се предлага тепърва, лично аз не бих го пренебрегнал. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години porednite galtinki i gluposti. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Интересно кои пазари има впредвид този г-н Андонов? Защото ако става въпрос за Зап. Европа, то тези акции падат вече от близо три години и единствено те на са се възстановили от Голямата криза насам. Техният пик беше преди години, когато Германия наливаше солидни държавни субсидии. А колкото до нашия пазар, не виждам за кои компании става дума в този случай. отговор Сигнализирай за неуместен коментар