Какво мисли за инвестициите във възобновяеми енергийни източници (ВЕИ) собственикът на най-големия соларен парк в България ще може да научите по време на предстоящата утре среща на Клуб Investor.bg. На нея специален гост ще бъде Красимир Узунов, собственик на Интерсервиз Узунови АД и инвеститор в най-големия соларен парк у нас в с. Равна гора, Варненско.
Срещата на Клуб Investor.bg, която ще бъде посветена на инвестициите във ВЕИ, ще се състои на 2 юни 2011 г. от 18:30 ч. в столичния хотел Хилтън.
През 2011 г. Красимир Узунов откри соларния парк в с. Равна гора. Паркът включва 44 хиляди фотоволтаични панели в община Аврен до Варна.
Около 2,2 млн. лв. са планираните годишни приходи от инвестицията, а общото вложение е 15 млн. евро, от които 3 млн. са за покупката на земята от община Аврен. Фотоволтаичният парк е с мощност 5 MWp, разположен е на 309 дка, от които 200 са използвани за разполагане на фотоволтаични модули.
В предстоящия Клуб Investor.bg ще вземат участие шестима лектори. Сред тях са противници на бързото изграждане на мощности за ВЕИ като макроикономиста Георги Ангелов и Камен Колев от Българска стопанска камера.
За инвестициите в този сектор освен Красимир Узунов ще говорят Никола Газдов (председател на управителния съвет на Българската фотоволтаична асоциация) и Велизар Киряков (председател на Асоциация на производителите на екологична енергия).
Темата на лекцията на Илко Йоцев е за предизвикателствата при изграждането и развитието на проекти за комбинирано производство на енергия от биомаса и биогаз, например от топлофикациите. Неговата компания е е изградила първия в България проект за изгаряне на биогаз от отпадни води – изграден на Пречиствателна Станция за Отпадни Води – Кубратово София – собственост на Софийска Вода.
В дискусионната част в предстоящата среща Илко Йоцев ще отговори на въпроси за потенциала пред електроразпределитените дружества в контекста на предстоящата борсова приватизация на по 33% от капитала им.
Повече за участниците и събитието може да прочетете и да се регистрирате тук.
Клуб Investor.bg се осъществява благодарение на:
Генерален спонсор: Emporiki bank Credit Agricole Group
С подкрепата на Дженеръс Ауто и Енемона
преди 13 години 3 млн. евро за 309 дка земя - по 10 хиляди евро на декар. Последното което чух (без да ми е това работата изобщо), за най-най-скъпата земеделска земя в Добруджа, беше (по памет) около 500 евро/дка. А тук 10 хиляди и то би трябвало да е за земя негодна за земеделие. Дали някой няма да разясни как стават тия хватки? отговор Сигнализирай за неуместен коментар