Златото не дава нито лихва, нито дивиденти, от финансова гледна точка е глупаво, така да се каже.
Но... от друга страна, просто е хубаво да погледнете дали го имате под формата на монети или кюлчета. А в тревожни времена златото е психологическа терапия, поради което най-големите хардкор фенове на благородния метал с радост цитират американския банкер Джон Пирпонт Морган (известен като J.P. Morgan): „Златото е пари, всичко останало е кредит“.
Това е единствената причина, с която може да се обясни факта, че цената на златото се повишава и нараства във времена на коронакриза, нулеви лихви и студената икономическа война - до почти 1945 долара за тройунция. Това е рекорд и с 24 долара повече в сравнение с последния пик през септември 2011 г.
От тогава цената на златото отново падна. Когато златото за последно достигна рекордно високото ниво през 2011 г., последваха години на депресия на пазара на злато. Но този път това може да бъде само началото на нова циклична възходяща тенденция за благородните метали. Сега, в тези времена на необосновано търсене, Bank of America очаква цената му след две години да достигне цифром и словом.... 3000 долара тройунция.
преди 4 години А да погледнем инфлацията и всичкия оптимизъм за златото ще се изпари.....,вярно е че сега има възможност за печалба от този инструмент,но като цяло златото изостава с поне 200 процента от действителната му стойност.....,не визирам ФЕД с неговите намеси на пазара..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар