Фючърсите върху щатския суров петрол разшириха загубите си през сесията от четвъртък. Страхът от глобално свръхпредлагане на суровината, силната щатска валута и притесненията около състояние на китайската икономическа система доведоха до спад на петрола и през изминалата търговска сесия.
Глобалното свръхпредлагане остава сред ключовите фактори, които оказват негативно влияние върху цената на петрола. Рекордните нива на производство на няколко от членовете на ОПЕК, Русия и високите производствени стойности в САЩ успяват да накарат пазарните участници да останат пасивни спрямо дълги позиции на суровината. В допълнение очакванията за увеличаване на износа на ирански петрол успяват да повлияят и на бъдещите прогнози спрямо цената на „черното злато“
Доларът продължава да се представя убедително спрямо кошница от основни валути, а това е мечи знак за суровините, които са деноминирани в щатската валута. Очакванията, че Федералния резерв ще повиши лихвените проценти през септември спомогнаха на долара да се завърне на зелена територия. Освен това икономическите затруднения на вторият по големина консуматор на петрол, а именно Китай подкопава търсенето на суровината. Кризата на борсовия пазар в страната също доведе до индикации, че консумацията на „черното злато“ ще намалее значително.
Глобалните фактори продължават да водят цената на петрола до по-ниски нива. Най-ниските нива на затваряне за 2015 година скоро могат да бъдат достигнати, а анализатори прогнозират, че цената може да спадне под 40 долара за барел и дори да тества 35 долара за барел.
OILUS
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Петролът остана в низходящия тренд
Глобалното свръхпредлагане остава сред ключовите фактори, които оказват негативно влияние върху цената
11:43 | 07.08.15 г.напиши коментар