Цената на американските петролни фючърси спадна до най-ниското си ниво от почти четири месеца в петък, след като данните показаха, че броят на платформите за добив на суровината в САЩ се е повишил през миналата седмица – новина, която подчертава загрижеността за силното вътрешно производство.
Суровият петрол с доставка през септември удари дъно от 47,72 долара за барел – невиждано от 1 април насам ниво. Последствие активът затвори сесията при 48,14 долара за барел, което е спад от 0,64% на дневна база.
За седмицата търгуваните в Ню Йорк фючърси изтриха 5,99%, отчитайки шеста поредна седмична загуба.
Петролът поевтиня до най-ниското си ниво от април, след като изследователската организация Baker Hughes заяви късно в петък, че броят на платформите за добив на суровината в САЩ се е увеличил с 21 през миналата седмица до 659 – най-високото ниво от май.
В Лондон Брентът с доставка през септември спадна с 1,18%, за да затвори при ниво от 54,62 долара за барел, след като удари сесийно дъно от 54,30 долара – най-ниското ниво от 2 април.
За седмицата Брентът изтри 4,34%, отчитайки четвърти пореден седмичен спад поради опасенията за възобновяване на износа на ирански петрол, който може да разшири глобалното пренасищане.
Иран и шестте световни сили постигнаха дългоочакваната ядрена сделка по-рано през месеца, която се очаква да сложи край на санкциите спрямо Техеран в замяна на премахване на спорната ядрена програма на страната. Това означава, че Иран ще бъде в състояние да изнася петрол отново и ще разшири глобалното свръхпредлагане.
Към края на мината седмица спредът между Брента и WTI достигна 6,48 долара за барел в сравнение с 5,89 долара за барел в предходната седмица.
Всичко за цената на петрола четете тук!
преди 9 години А горивата в БГ си останаха на същите цени.....после нямало Мафия :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Средносрочно истинският враг на цените на петрола е не Иран, а ВЕИ, електромобилите и технологиите за съхранение на електричество. Светът ще има нужда от все по малко петрол и газ, а държавите износителки ще имат все по голяма нужда от приходи от продажба на петрол и газ. Тази комбинация ще гарантира дългосрочно ниски цени. отговор Сигнализирай за неуместен коментар