Цената на фючърсите върху златото остана под натиск в петък след поредната доза оптимистични новини от САЩ. Въпреки положителната статистика за трудовия пазар жълтият метал отчете поскъпване от над 1% през миналата седмица след силната сесия в понеделник.
Златните фючърси с доставка през февруари поевтиняха с 1,43% в петък, затваряйки седмицата на ниво от 1 190,40 долара за тройунция. Активът обаче поскъпна с 1,25 на сто спрямо седмица по-рано поради глобалната волатилност вследствие на ситуацията на петролните пазари.
Доклад на Министерството на труда на САЩ показа, че американската икономика е добавила 321 000 нови работни места през ноември – много повече от прогнозните 225 000. Ръстът се оказа най-значителният от почти три години насам.
Октомврийските данни бяха ревизирани до 243 000 от по-рано представените 214 000, а равнището на безработица остана непроменено на 6-годишното дъно от 5,8%.
Поредните позитивни данни подчертаха мнението, че укрепването на икономическото възстановяване може да накара Федералния резерв да повиши лихвените проценти по-рано от очакваното от пазарите.
Доларовият индекс ICE, който измерва силата на щатската валута спрямо кошница от шест основни валути, достигна връх от 89,50 пункта – най-високото ниво от март 2009 г., и приключи деня с покачване от 0,82% до 89,39 пункта.
По-силният американски долар обикновено натежава върху търсенето на злато, тъй като ограничава интереса към деномонирания в зелените пари метал от притежателите на други валути.
Същевременно сребърните фючърси с доставка през март поевтиняха с 1,91%, в петък до 16,25 долара за тройунция. За седмицата цената на контрактите се покачи с 4,3 на сто.
Медта с доставка през март пък поевтиня с 0,41% в петък и се установи на ниво от 2,902 долара за паунд. За цялата изминала седмица цената на червения метал се покачи с 1,99% вследствие на надеждите за нови стимули от централните банки в Китай, Япония и Европа.
преди 9 години http://profit.bg/news/Dzhim-Rodzhurs-razkriva-klyucha-kum-tova-da-si-uspyal-investitor/nid-132052.html отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години щом ем зетката КАЗВА ......работата е ясна......къде са КИТАЙЦИТЕ и ИНДИЦИТЕ в тази формула с много НЕИЗВЕСТНИ не е ясно......за РУСНАЦИТЕ и ТУРЦИТЕ и вероятно ОПРАЗНЕНИЯ и пълен с ВОЛФРАМ федерален резерв няма да ГОВОРЯ........а хората си искат ЗЛАТОТО- ГЕРМАНИЯ , ХОЛАНДИЯ....... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години от 2013 ги чакам тея нови южни върхове нема и нема, ако имаш нешо ти под ръка аз щи дам долари, че банята ми стои в ъгъла недоправена там само на цокъла да се облепи и е готова, ама не ми се дават на 1200$ търсим нешо тънко на 500-600$ може и 200$ тамън ше си напраа и тръбите няма да ги сменям само ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години хахаха човекът с вицовете пак се появи..хахахах. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Споко, балонат изпуска постепенно. За първите 700 долара спад трябваха 3 години и вероятно за по нататъшните 700 долара спад ще трябват още 2-3 години!Бавно, но сигурно посоката е само надолу! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Със сигурно ще има нови върхове но в негативна посока! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ни Швейцарски референдуми, нит стротния долар, ни данните нишо не помага за прогнозите към 500$ аре бе нали щеше да слезе да купим поне оше малко че не ми достига за ъгъла на банята .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Тепърва ще покорява нови и нови върхове. отговор Сигнализирай за неуместен коментар