IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Цената на петрола се смъкна под 102 долара

Цената на златото се повиши до най-високото си ниво от половин месец

22:36 | 05.01.12 г. 5
Цената на петрола се смъкна под 102 долара

Цената на петрола се понижи за първи път от три дни след данните за запасите от суров нефт в САЩ.

В края на сесията в Ню Йорк фючърсите на лекия американски суров петрол със срок на доставка февруари поевтиняха с 1,4%, или 1,41 долара, до 101,81 долара за барел, съобщи Bloomberg.

Контрактите на сорта брент в Лондон със срок на доставка месец февруари изгубиха 0,8%, или 96 цента, до 112,74 долара за барел.

Енергийното министерство на САЩ съобщи, че запасите от суров нефт са се увеличили до 329,7 млн. барела при очакван спад от 1 млн. барела.

Остават и опасенията от евентуални икономически санкции за Иран. Държавите от Европейския съюз вероятно ще обявят по-строги мерки срещу енергийната индустрия и банковия сектор на ислямската република.

Още вчера френският външен министър Ален Жупе коментира, че се надява Европа да наложи ембарго на иранския петрол като част от икономическите санкции срещу ядрената програма на страната.

На свой ред Иран заплашва да блокира Ормузкия проток, през който се превозват около 20% от петрола, добиван в Персийския залив.

Данните за пазара на труда в САЩ подкрепиха цената на златото в днешната сесия. Фючърсите на благородния метал със срок на доставка месец февруари поскъпнаха със 7,4 долара, или 0,5%, до 1 620,10 долара за тройунция. Това е най-високото ниво на цената на златото от 13 декември 2011 г., отбелязва MarketWatch.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 17:21 | 11.09.22 г.
Специални проекти виж още

Коментари

5
rate up comment 0 rate down comment 0
Lucifer
преди 12 години
..."Давай страна огромная, давай на смертний бой"...чуй се само ДРУГАРЮ Патилан от КГБ, вече сме 21-ви век и май само ти не си го разбрал! Я марш веднага в Сибир...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
4
rate up comment 2 rate down comment 4
Патилан
преди 12 години
Тогава, Маймуните, които поддържат арогантната агресия на САЩ, ще запеят друга песен.Това време може да е много близо. Тогава ще си спомните за Русия.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 3 rate down comment 4
Патилан
преди 12 години
Някой може ли да погледне към картата на Иран и да види къде им са ракетите, накъде са насочени към Румънското и Турското ПРО на САЩ и какъв радиус имат, само така ще ви стане ясно какво ни чака - тотално изтребление! Просто траекториите в ирански карти показват Козлодуй, Варна, Анкара и София, Хасково, Бургас, Одрин, Малко Търново, това са им най-добрите ракетни траектории.... Примерно ако Иран изстрелят ядрена ракета и радарите да я засекът от Турция и да я свалят някъде над Народното Събрание в България по време на Заседание. Разтоянието и ситуацията го предполагат - ако изтрелят ядрена бойна глава - все някъде трябва да падне. Ще бъде най-дългоочакваното и бързо освобождение на България...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
2
rate up comment 3 rate down comment 0
stone kold
преди 12 години
съгласен съм че трябва да има нещо което да бъде като убежище но не съм потдръжник на златото....ако се котираше ядрено гориво бих удължил там
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 3 rate down comment 5
Патилан
преди 12 години
Цената на златото ще расте все по-бързо, тъй като само златото ще остане мярка за стойността на всички останали стоки и единственият еквивалент, който може да осигури съхранението на капиталите в период на кризи и банкрути.Цената на златото се качва постоянно защото много страни са изплашени от слабостта на долара и го продават за да купят злато. През последната година търсенето се е увеличило много, а предлагането не. Значи икономисти от цял свят виждат какво ще стане !!!Който има глава да мисли, а който не..... да си я носи за красота!!!
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още