Петролът намери равновесната си точка около 60 долара за барел през май. Суровината спря да бъде интересна за инвеститорите, които не я определят като толкова подценена, както през март при нивото от 50 долара. Година назад петролът струваше 107 долара за барел преди ценовата атака от ОПЕК, която удари новия фактор в предлагането – добива от шисти.
Негативно влияние върху цената оказа забавянето на икономическия растеж на Китай, ЕС, както и геополитическото напрежение в Близкия изток и Русия. За стабилизирането на петрола напоследък оказа влияние поевтиняването на долара и спадът на запасите в САЩ, което е резонното следствие на ограничаването на инвестициите.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
преди 9 години "Нищо ново под Слънцето" или "Приказка за ограничението на мисълта и възприятията, което пречи на увеличението на финансовия резултат". "Петролен пазар" има, когато има петрол. Цената на фетрола /че и на др.изкопаеми/ зависи от ефективността на проучване и добив......А, по тези линии, светът изостава. Ключът е налице, умниците идея нямат, какво да правят с него. Съответно, "много знаят", не питат...и трупат пропуснати ползи, които ще станат видими в момента, когато някой ги изпревари.- Да Го духат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ne ste dali otkade prepiswate отговор Сигнализирай за неуместен коментар