Маями е люлка на богатите и известните. На партитата тук се стичат знаменитости, които после се прибират в именията си за по 10 млн. долара на Маями Бийч и Кий Бискейн. Градът е водещ културен, финансов и международен търговски център.
Далеч от блясъка и славата обаче мнозина обикновени жители на Маями се борят за оцеляване, пише Forbes.
Жестоката жилищна криза струва на хиляди обитатели на мегаполиса жилищата и работните им места. Районът е с едно от най-високите нива на престъпност в страната. Заради всичко това Маями е на първо място в класацията на Forbes на най-мизерните градове в Америка за тази година.
При съставянето на списъка са взети предвид 10 фактора, като престъпност, безработица, лоши имоти, данъци, цени на жилищата и политическа корупция, както и такива с по-малка тежест, като време за пътуване до работа и климат.
В Маями има все по-голямо разделение между ултрабогатите, които представляват 1% от населението, и останалите жители на града. Животът е хубав за хора като Леброн Джеймс и латино звездата Енрике Иглесиас, който строи имение за 20 млн. долара на частен остров заедно с приятелката си Анна Курникова, но ако сте сред 75-те процента от домакинствата с годишен доход под 75 000 долара, оцеляването може да ви се стори трудно.
Средната цена на жилищата в Маями се срина с 41% за последните три години до 169 000 долара. Това е страхотна новина за купувачите на първи дом, но не толкова страхотна за 47-те процента, които в момента дължат повече по ипотеките си, отколкото струват жилищата им.
От 2008 г. насам в града са наложени възбрани на 364 000 жилища. Въпреки че темпото на увеличаване на този брой се забави през миналата година, жилищният пазар е далеч от преодоляването на кризата.
На второ и трето място в списъка са Детройт и Флинт в щата Мичиган. От десетилетия те западат заради кризата в автомобилната индустрия, а през последните години местните власти започнаха да разрушават жилища, за да променят подтискащия пейзаж.
В Детройт бяха затворени училища, а в полицията бяха предприети съкращения. По отношение на престъпността, Детройт и Флинт са съответно на първо и трето място, а безработицата в двата града през последните три години също е сред най-високите в САЩ.
На четвърто място в класацията е Уест Палм Бийч, Флорида, където от години има сериозни проблеми с корупцията. Един от последните примери е кметът на Бойнтън Бийч Хосе Родригес, който миналия месец бе временно отстранен от поста си, след като бе арестуван за злоупотреба със служебно положение. Цените на жилищата в Уест Палм са с 50% под нивата от 2006 г.
Водещата петица се допълва от Сакраменто, Калифорния, където делът на имотите под възбрана е сред 10-те най-високи за миналата година.
Най-мизерният град за миналата година - Стоктън, Калифорния, тази година е на 11-та позиция.
По-доброто класиране на града сега се дължи на стабилизирането на цените на жилищата до известна степен, след като за периода 2006 - 2008 г. те паднаха с 45%. Въпреки това Стоктън продължава да страда от редица проблеми и е сред шестте най-лоши града в страната по отношение на безработицата, възбраните и престъпността.
преди 11 години MISERABLE['miz отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години MISERABLE['miz отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Мъка е да си ограничен като мрвип бих казала... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Оригиналното заглавие на статията е: America's Most Miserable CitiesMiserable съвсем не означава мизерен; в материала във Forbes се говори за misery index.Целият акцент на проучването и тонът на звучене е провален при превода. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Мъка си е да живееш само със 75000 долара годишно... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Горките жители на Маями, да си направят една екскурзия до България, че да им се оправи настроението;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар