Не е особено приятно докато пътувате в метрото изведнъж да иззвъни нечий телефон и съседът ви да започне да крещи нервно в слушалката. Дори и за нещо толкова естествено като говоренето по мобилния телефон има неписани правила, които е добре да бъдат спазвани на обществени места.
Да изпращат мейли, текстови съобщения или да приемат обаждания, дори в компанията на други хора, е нещо обичайно за онези, които са силно привързани към мобилните си устройства или работата им е силно обвързана с комуникация.
Игнорирането на събеседника обаче, особено по време на среща, е доста неприемливо.
В онлайн проучване, проведено от Harris Interactive и поръчано от Intel, 75% от запитаните обясняват, че нямат нищо против да получат благодарности под формата на съобщение, както и да използват лаптопа или телефона си в банята.
„Етикетът е преди всичко въпрос на самосъзнание“, обяснява експертът по етикеция Ана Пост пред Reuters.
Според проучването 62% от запитаните 2625 души се съгласили, че мобилните телефони, лаптопите, нетбуците и другите електронни устройства са част от ежедневието на всеки, ето защо използването им е наложително, дори в присъствието на други хора.
55% осъзнават и приемат необходимостта от това всеки работещ човек да е във връзка с колегите и задачите си, независимо дали това означава да вземе лаптопа си със себе си по време на почивка или пътуване.
Почти 90% от запитаните не считат за редно позвъняването на мобилния телефон в църква, а 30% биха предпочели друга форма на поздрав, не онлайн.
Повече от половината запитани обаче предпочитат да пращат онлайн поздравителна картичка вместо традиционната книжна такава.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.