Международната миграция се срина до безпрецедентно ниски нива по време на COVID кризата, повдигайки опасения за дългосрочните перспективи пред един ключов двигател на световната икономика, обяви Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР).
Издаването на нови визи и разрешителни от 37-те страни членки на организацията е спаднало с 46% през първата половина на 2020 г. в сравнение с година по-рано. От организацията предупреждават, че продължителните ограничения и дистанционната работа и обучение означават, че мобилността няма да се върне на нивата отпреди кризата още "известно време".
Работниците мигранти играят критична роля в редица сектори, включително транспорт, битови услуги, информационни технологии и селско стопанство. Кризата подчерта и тяхното значение за здравния сектор, тъй като те представляват 24% от лекарите и 16% от медицинските сестри.
Миграция
„Миграцията ще продължи да играе важна роля за икономическия растеж и иновациите, както и в отговор на бързо променящите се пазари на труда“, каза генералният секретар на ОИСР Анхел Гурия, цитиран от Bloomberg. „Трябва да избегнем намаляването на интеграцията и да потвърдим, че миграцията е неразделна част от живота ни.“
Въпреки това имигрантите са претърпели по-голям ръст на безработицата, отколкото жителите на съответните страни, особено в Канада, Норвегия, Испания и Швеция, изтъкнаха от ОИСР. Контрастът е особено остър в САЩ, където нивото на безработица сред имигрантите се е повишило по време на кризата от 1 процентен пункт под това на родените в страната работници до 2 процентни пункта над него.
От организацията заявиха също, че мигрантите са изправени пред по-големи рискове за здравето, тъй като са работили по фронтовете на пандемията и често живеят в жилища с по-ниско качество. Скорошният напредък в интеграцията на мигрантите в много страни може да бъде загубен, тъй като публичните разходи за такива усилия намаляват.
преди 4 години пазят си хлебеца горките ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Абе инвестора ... много политкоректни сте ве .... то сакън човек да не каже нещата с истинските им имена, щото на европейските джендърчета с меки китки ще им се нарани меката душичка .... Ама ние пък сме расисти !!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години А ... това вече е една добра новина .... поне за известно време Европа ще си отдъхне от тия първобитни навлеци и цялата тая африканска *** и *** арабска .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар