Когато икономиките започнат да възстановяват дейност отново след отмяната на мерките срещу коронавирусната пандемия, много бизнеси ще останат затворени, защото ще изпитват трудности да се приспособят към новата реалност.
Това е опасението на глобална група за въстановяване, която помага на бизнесите да се справят след подобни кризи като тази около коронавируса, пише BBC.
Собствениците на малки компании са по-уязвими и вероятно ще трябва отново да се превърнат в предприемачи, за да оцелеят.
“Рестартирането на компаниите е много по-трудно, отколкото затварянето им”, твърди Международният институт за възстановяване при бедствия (DRI).
“Когато икономиката отвори отново, тя няма да се върне изведнъж към това, което някога е била”, заяви ръководителят на неправителствената организация. “Нашите навици вероятно ще се променят заедно с обема на портфейлите ни”, добавя той.
Мерките на правителствата срещу коронавирусната пандемия преместиха онлайн активности като пазаруването, гледането на филми, конферентни разговори, обучения и пр. Може да се окаже, че това не са краткосрочни тенденции и компаниите ще трябва да се адаптират отново, тъй като навиците на пазаруване на потребителите вече са променени.
Големите компании имат стабилни планове за действие в извънредни ситуации и силни програми за управление на риска, но по-малките дружества обикновено не предприемат подобни мерки.
“Тези бизнеси ще продължат да се борят и много от тях никога няма да отворят отново. Това, което видяхме след кризите в цялата общност в миналото, е, че всеки, който е собственик на малък бизнес, сега е предприемач отново и трябва да подходи към проблема от тази перспектива", обясняват от DRI.
Според експерти много компании трябва да планират мерки като намалено работно време и предоставянето на възможност на служители да работят на повече смени.
Търговците на дребно трябва да се подготвят за повече дистанция между клиентите си, индивидуално опаковане на храна, както и да избягват предлагането на мостри на продукти. Те може би ще имат необходимост от конктретни политики, за да гарантират сигурност на клиентите и служителите си, включително стриктно допълнително почистване на обектите, предоставянето на предпазни облекла и маски за работещите в тях, редовно измерване на температурата им.
"Някои неща могат да се променят завинаги. Конференциите и големите събития вероятно ще бъдат отменени или рядко посещавани за дълго време. Това може да е двигателят за споделените работни пространства", смятат още от DRI.
Ако училищата останат затворени или преминат към редовни дни на обучение от вкъщи, работодателите също ще трябва да са по-разбиращи и гъвкави към работещите родители.
преди 4 години С ДВЕ ДУМИ - 5G мрежата в действие с ОНЛАЙН пазарене, и СИГМЕНТИРАНЕ на хората по техните възможности свързани с ОТДЕЛЯНЕТО им в специални селища на ПРОСПЕРИРАЩИ хора с възможности. ПЛЕБСА НЕПРОИЗВЕЖДАЩ БВП ЩЕ БЪДЕ ОТДЕЛЕН В ГЕТА.Всеки в обществото ще заема позицията съответстваща на неговите възможности.Това е новият световен ред в действие. Проблема в случващото се е ДАЛИ ТАЗИ СИСТЕМА ЩЕ СЕ ОСЪЩЕСТВИ ЧРЕЗ СРЕДСТВАТА НА КОМУНИКАЦИЯТА ЗАЛОЖЕНИ В 5G МРЕЖАТА или пък със СПЪТНИКОВАТА СИСТЕМА КОЯТО САЩ ИЗГРАЖДАТ С БЪРЗ ТЕМП. Възможно е и двете да се допълват като едната ще е в областта на УСЛУГИТЕ , а нтората в областта на СИГУРНОСТТА и ПЪЛНИЯТ КОНТРОЛ.В тази битка е заложена и НОВАТА ЗДРАВНА СИСТЕМА превръщаща ни в БРОЙЛЕРИ и по точно в РОБОТИ, каквито в момента са се превърнали КИТАЙЦИТЕ. ДЪЛБОКО В СЕБЕ СИ ТАЗИ СИСТЕМА Е РАСОВА, ЗАЩОТО В НЕЯ ХОРАТА СА РАЗДЕЛЕНИ НА ДВА ВИДА - можещи и формиращи висок БВП които живеят в "специални" високотехнологични градове и плебса който ще е доведен до вегетиране присъщо на уличните скотове. ЕСТЕСТВЕНО НА ВЪРХА НА ТАЗИ ДВУСТЕПЕННА ПИРАМИДА ЩЕ СА "ТЕ" БОГОИЗБРАНИТЕ НАЛОЖИЛИ МОДЕЛА С ТЪРТЕИТЕ СТРАЖИ, КОИТО ЩЕ ОСЪЩЕСТВЯВАТ ПЪЛЕН КОНТРОЛ НАД ВСИЧКО СЛУЧВАЩО СЕ. Звучи невероятно , но нещата са движат в тази посока. В момента целият свят е в изкуствена кома , и когато бъде изведен от нея ще се окаже, че огромната част от нас са попаднали в едно друго измерение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар