Венецуела се надява да създаде търговски блок с Китай, Индия и Русия, който да подпомогне продажбата на петрол, като плащанията в рамките му ще се извършват във валути, различни от долара. Това заяви министърът по въпросите на петрола в Каракас Мануел Кеведу.
Латиноамериканската държава търси алтернативни методи, за да продължи доставките си на „черно злато“ в Индия – един от ключовите й пазари за износ, след като САЩ наложиха санкции върху петролния й сектор.
„Всички ние можем да построим една икономика и тази икономика не е задължително да бъде в рамките на икономиката на долара“, каза още Кеведу, обръщайки се към Китай, Русия и Индия, цитиран от Ройтерс.
Министърът, който в понеделник заяви, че Каракас е готов на бартерна търговия с Делхи, отказа да разкрие повече детайли за това как планира да се осъществява търговията с Индия.
„Със сигурност няма да информираме (по отношение на това как планираме да осъществяваме бизнес) тези, които искат да унищожат нашата петролна индустрия“, заяви той в рамките на индийската петролна конференция Petrotech.
По думите на Кеведу в момента Венецуела продължава да осъществява доставки за всички свои клиенти въпреки санкциите на Вашингтон.
преди 5 години Ако не бяха САЩ цените на петрол и газ в света щяха да бъдат поне петорни. Дивите държави в света мислят само как да направят картел и да вдигат цените им. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Объркал си адреса! Serafima писатель, Serafima не читатель. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Чили е най богатата и добре устроена държава на юг от САЩ. С най ниски нива на корупция, най високи доходи , най висок индекс на човешко развитие. И всичко благодарение на Пиночет. Чети повече. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Силно се надявам да се получи успешно това сътрудничество. Грехота е при толкова природни богатства народът да живее в нищета. Трябва да се измъкне от този омагьосан кръг. Но няма отърваване от ФАЩ. Спомням си свалянето на Алиенде от власт на 9 септември 1973 г. (от българите се помни тази дата) и настъпилите погроми срещу хората - пълните стадиони със затворници, отрязаните ръце на китариста - бард, жестоката власт на Пиночет, когото съди доскоро международен съд. Е, и какво стана с Чили? Цъфна та върза???Думи нямам срещу този световен жандарм ФАЩ, който обръща с хастара навън всякакви човешки принципи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар