Милионерите по света ще се увеличат до 53 млн. души от сегашните 35 млн. през следващите 5 години благодарение на стремителен ръст на богатството в развиващите се страни, пише CNBC, цитирайки Credit Suisse.
С основен принос за ръста на световното богатство ще бъде Китай, следван от Индонезия, Индия, Мексико и Бразилия, прогнозира банката.
Очаква се броят на китайските милионери да се удвои до над 2 млн. души до 2019 г. За Индонезия, Индия, Мексико и Бразилия Credit Suisse прогнозира ръстове от съответно 64%, 61%, 57% и 47%.
Извън развиващите се икономики, САЩ, Франция, Великобритания и Германия също ще се сдобият с много нови милионери. Американските милионери в момента са около 14,2 млн. души, което е най-големият брой в света. Очаква се страната да запази лидерската си позиция в това отношение, като прогнозите са броят на американските милионери да се увеличи с 40% до 19,7 млн. души до 2019 г.
Освен че милионерите почти ще се удвоят, Credit Suisse прогнозира и че богатството на домакинствата ще нарасне значително през идните пет години. Средното състояние на пълнолетен човек по света ще нарасне с над 30% (18 хил. долара) до 74 хил. долара.
Средното богатство на човек в Китай, което в момента е 7 хил. долара, може да се увеличи с над два пъти повече от ръста в САЩ, достигайки 11,4 хил. долара през 2019 г.
Темпът на ръст на богатството в Индия ще бъде над средния, увеличавайки се с 37% до 6,4 хил. долара.
Швейцария ще остане неоспорим лидер по размер на богатството на човек, следвана от Австралия и Швейцария, смята Credit Suisse.
Средният размер на богатство на човек в Швейцария достигна до нов рекорд от 581 хил. долара през тази година. Страната е първата и единствената засега, където показателят надхвърля границата от 500 хил. долара. За сравнение, в Австралия средният размер на богатството на човек е 430,8 хил. долара.
преди 10 години Ами то е е естествено.То вече не се и печатат пари, само транзакции и те трябва да се узаконят поне като числа в нечии банкови сметки. отговор Сигнализирай за неуместен коментар