IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

ОИСР предупреди за нови сигнали за забавяне на икономика

Тенденцията към влошаване на ситуацията е всеобща в основните световни икономики, посочват от организацията

16:02 | 08.08.11 г.
Автор - снимка
Създател
ОИСР предупреди за нови сигнали за забавяне на икономика

Основните световни икономики показват нови признаци за забавяне, предупреди Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), цитирана от Франс прес.

В сравнение с май, през юни "в Съединените щати, Япония и Русия са се появили по-силни признаци за инверсия на циклите на растеж", съобщава организацията.

Тенденцията към влошаване на ситуацията е всеобща в основните световни икономики, подчертава ОИСР.

"Предварителните съставни показатели за Канада, Франция, Германия, Великобритания, Бразилия, Китай и Индия продължават да клонят към забавяне на икономическата дейност", коментира организацията.

Наблюденията на ОИСР, обединяваща развитите страни, основава наблюденията си на своя предварителен съставен показател (ПСП), създаден да прогнозира икономическите обрати.

Обратите в тенденцията на индекса обикновено предшестват с 6 месеца обрати в икономическата дейност, посочва организацията.

През юни индексът за нейните 34 страни членки и икономиките от Г-7 се е понижил за трети пореден месец, според данните на ОИСР.

На основата на този показател еврозоната и Китай през юни са били във фаза на "забавяне", докато Съединените щати са показвали "възможен пик" на тенденцията.

Съобщението за това влошаване на международния икономически климат съвпада с днешните сътресения на борсите след историческото решение на рейтинговата агенция Standard and Poor's да понижи оценката си за САЩ от максималната степен "ААА" с една стъпка до "АА+".

 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 03:21 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още