Американските индекси завършиха без единна посока в една волатилна сесия, след като в понеделник S&P 500 записа най-слабия си ден от май насам, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижи с 0,14% до 33 922,54, след като минути преди края на редовната сесия се намираше на зелена територия.
Широкият измерител S&P 500 отчете спад от 0,08 на сто до 4354,15 пункта, продължавайки своето слабо представяне от понеделник.
Технологичният показател Nasdaq Composite нарасна с 0,22% до 14 746,40 пункта.
Книжата на Disney поевтиняха с над 3%, след като ръководителят на гиганта от развлекателната индустрия Боб Чапек предупреди инвеститорите, че проблемите при заснемането на нови филми и сериали ще забавят ръста в броя на новите абонати на услугата за видео стрийминг Disney+.
В същото време акциите на Microsoft, Apple, Alphabet и Facebook поскъпнаха съответно с 0,6%, 0,8 на сто, 0,7% и 1,15%.
Ръстове отчитат и акциите на производителите на чипове. Книжата на Nvidia и Intel поскъпват съответно с 1 процент и 0,42 на сто.
щатски
Цената на акциите на Tesla нарасна с 1,45 на сто.
Инвеститорите са насочили своето внимание към предстоящото двудневно заседание на Федералния резерв, на което се очаква служителите на регулатора да редуцират месечните покупки на активи, които в момента поддържат темп от 120 млрд. долара.
Фед ще представи и своите тримесечни прогнози, както и становище относно основните лихви. След края на заседанието управителят на централната банка на САЩ Джером Пауъл ще говори пред журналисти относно направените констатации.
Проблемите с китайския строителен конгломерат China Evergrande Group натежават върху пазарите, помрачавайки настроенията сред някои инвеститори. Компанията е на прага да обяви фалит заради влошеното си финансово състояние. В опит за съживяване на подкопаното доверие в компанията президентът на Evergrande Хуей Ка Юан съобщи в писмо до служителите, че компанията е уверена, че „ще излезе от най-мрачния момент в историята си“ и ще изпълни имотните си проекти, както е обещала.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа нарасна съответно до 1,323% и 1,855 на сто.
Доларовият индекс, измерващ силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, се отчете спад от 0,07% до 93,21 пункта.
На петролните пазари цената на сорт Брент се увеличи с 0,84 на сто до 74,54 долара за барел. Фючърсите върху американския лек суров петрол WTI поскъпнаха с 0,31% до 70,51 долара за барел.
Цената на златото запази ниво от 1764,40 долара за тройунция.