Изглежда е необходима пандемия, за да може хората да се фокусират върху истински важните неща в живота.
Всяка година брокерската компания Charles Schwab прави допитване сред 1000 души на възраст от 21 до 75 години, за да разбере каква сума според тях е необходима да притежава човек, за да се определя като богат. Изглежда, че магическото число за последните три години е около 2,4 млн. долара.
Тази година обаче сумата намалява с около 17% до 2 млн. долара, съобщава Bloomberg. Когато става въпрос за последните шест месеца понижението дори е още по-голямо – от 23%. През януари, например, хората са се нуждаели от 2,6 млн. долара, за да се чувстват богати
Някои други възприятия също са се променили. Въпрос за това кои фактори допринасят най-много за цялостното чувство на щастие – личните отношения, здравето, парите, начина на живот, кариерата – показват, че важността на личните отношения нараства през последните шест месеца, а тази на парите остава относително непокътната.
Когато резултатите са разбити на база поколения, то влиянието на парите върху щастието намалява леко при т. нар. милениъли – хората в 20-те и 30-те си години, както и за бейби бумърите – хората около и над 60 г., но нараства за междинното Поколение Х.
Ами здравето? Групата на милениълите е единствената, за която здравето добива по-голяма важност за цялостното чувство на щастие през юни спрямо януари. Здравето като фактор обаче намалява при по-възрастните поколения, най-вече при бумърите. Важността на кариерата се понижава при най-младите и Поколението Х, а за хората около и над 60 г. очаквано дори не е фактор. Важността на начина на живот обаче се удвоява при бумърите в периода от януари до юни.
Прегрупирането на приоритетите около личните взаимоотношения се наблюдаваше и след друго травматично събитие в американската история – атаките от 11 септември 2001 г. Тогава проучване на изследователския център Pew Research Center сред 1500 души установи, че 37% от респондентите искат да прекарват повече време с близките си, а 54% от родителите се опитват да прекарват повече време с децата си.
преди 4 години хаха...все положителни въздействия ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Напоследък започнаха да се появяват статии колко хубаво нещо бил корона вируса и как положително се отразявал на хората. Да се не начуди човек защо тогава искат да правят ваксина срещу него. Да си го оставят да ни облагородява отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Американците вече се нуждаят от по-малко пари, за да се чувстват богати Ее, то тепърва ше си сверяват часовника. Чакай де, колко часови пояса са напред.Ама 80% икономика на услугите -свиpки, кавaли и дудуци.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар