Основните индекси на Нюйоркската фондова борса започват сесията в петък със смесено представяне, докато инвеститорското внимание е насочено към положителните новини за потенциално лечение на коронавируса и поредния рекорден скок при случаите на заразени, информира CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се повишава с 59,70 пункта, или с 0,21%, до ниво от 25 759,36 пункта.
Широкият измерител S&P 500 намалява с 2,29 пункта, или 0,07%, до 3149,36 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite регистрира спад от 0,39%, или 39,46 пункта, до 10 508,29 пункта.
От Gilead Sciences заявиха, че медикаментът Ремдесивир „е свързан с подобрение на клиничното възстановяване и с 62 процента намаление на риска от смъртност в сравнение със стандарта на лечение“ при пациентите с коронавирус. Новината оскъпи акции на Gilead с 1%.
Изпълнителният директор на BioNTech каза пред The Wall Street Journal, че тяхната ваксина срещу коронавируса може да бъде готова за одобрение до декември. Акциите на компанията, листнати в САЩ, поскъпват с 5,8%.
Коментарите на Gilead и BioNTech бяха направени, след като САЩ съобщиха за повече от 63 000 допълнителни случая с коронавирус, което е нов негативен рекорд.
"За САЩ перспективите са мрачни - кризата с COVID-19 продължава да образува метастази, докато хоспитализациите и смъртните случаи се увеличават", казва Адам Крисафули от Vital Knowledge.
Инвеститорите се насочиха към книжата на компаниите от технологичния сектор, като Amazon, Microsoft, Netflix и Apple на фона на опасенията, че последният ръст в броя на заразените с коронавирус може да доведе до това хората да останат вкъщи за по-дълго време. Акциите на тези четири компании се търгуват на почти рекордни стойности и са поскъпнали с около 3,9% на седмична база до момента. Книжата на Delta Air Lines, United и American се търгуват с 2% по-високо. Акциите на JPMorgan Chase и Citigroup поскъпват съответно с 2,7% и 2,3%.
„Пътят напред за икономиката вероятно зависи от размера на финансовите белези, които ще се появят през следващите месеци и степента на ангажираност на потребителите, докато коронавирусът присъства в ежедневието ни“, коментира Брус Битълс, главен инвестиционен стратег в Baird. „Високите нива на молбите за обезщетение при безработица и доказателствата, че малките предприятия фалират, са само предисловие за предстоящите икономически предизвикателства“, заяви той.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа се намира на нива от съответно 0,599% и 1,282%.
При валутната търговия доларовият индекс, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, достига ниво от 96,53 пункта.
Еврото поскъпва с 0,27% спрямо щатската валута до 1,131 долара за евро.
На петролните пазари цената на международния бенчмарк Брент се повишава с 0,18 долара до 42,53 долара за барел. Фючърсите върху американския лек суров петрол WTI също отчитат ръст в стойността от 0,21 долара до 39,83 долара за барел.
Цената на златото бележи ръст от 0,36% до 1810,10 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:20 ч.