Основните индекси на Wall Street започват търговията във вторник със смесено представяне, след като ден по-рано пазарът отбеляза най-добрата си сесия от шест седмици насам на фона на нарастващия оптимизъм за коронавирусната ваксина, информира CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава с 88,85 пункта, или с 0,36%, до ниво от 24 503,27 пункта. Широкият измерител S&P 500 намалява с 1,95 пункта, или 0,07%, до 2951,97 пункта, докато технологичният показател Nasdaq Composite регистрира ръст от 0,55%, или 52,10 пункта, до 9288,71 пункта.
Акциите на Home Depot поевтиняха с около 2%, след като компанията обяви, че нетната й печалба е спаднала с 10,7% през последното тримесечие заради допълнителни разходи, свързани с пандемията. В същото време търговецът на дребно обяви, че за периода приходите от продажбите му са се увеличили със 7%.
Междувременно акциите на Walmart поскъпнаха с повече от 2%, след като компанията за търговия на дребно отчете повишение е в онлайн продажбите си през първото тримесечие.
Инвеститорите насочват вниманието си към изслушването на министъра на финансите Стивън Манучин и управителя на Федералния резерв Джером Пауъл. Техните коментари са част от задължителните актуализации пред Конгреса относно икономическия отговор на пандемията от коронавирус.
В подготвени бележки Пауъл посочва, че Фед е „ангажиран да използва пълния набор от инструменти за подпомагане на икономиката в това предизвикателно време, дори когато признаваме, че тези действия са само част от по-широка реакция на публичния сектор“.
По-рано през седмицата Пауъл коментира в предаването „60 минути" по CBS, че централната банка все още разполага с много боеприпаси за подкрепа на икономиката.
Въпреки всичко това „от фундаментална гледна точка все още е много трудно настроенията да станат твърде бичи“, казва Юсеф Абаси от INTL FCStone.
„Колкото и да ги разглеждаме, вчерашните пазарни резултати бяха чудовищни“, казва Франк Капелери, изпълнителен директор на Instinet, като подчерта силата на банковите акции по време на ралито в понеделник.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа се намира на нива съответно от 0,711% и 1,439%.
При валутната търговия доларовият индекс, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, се намира на ниво от 99,44 пункта.
Еврото се разменя с ръст в стойността от 0,23% при 1,094 долара за евро.
На петролните пазари цената на международния бенчмарк Брент се повишава с 0,48 долара до 35,29 долара за барел. Фючърсите върху американския лек суров петрол WTI отчитат повишение от 1,08 долара до 32,90 долара за барел.
Цената на златото бележи спад от 0,41% до 1741,50 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:20 ч.