Основните индекси на Нюйоркската фондова борса започват сесията в сряда на зелена територия, докато инвеститорите са в очакване церемонията по подписването на частичната търговска сделка между САЩ и Китай, информира CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се повишава с 138 пункта, или 0,48%, до ниво от 29078,42 пункта. Широкият измерител S&P 500 отчита повишение от 9 пункта, или 0,30%, до ниво от 3293,13 пункта, докато технологичният показател Nasdaq Composite регистрира ръст от 0,36%, или 33 пункта, до ниво от 9284,61 пункта.
Трейдърите с нетърпение очакват подписването на търговското споразумение от първа фаза на преговорите, тъй като конфликтът между двете най-големи икономики в света се проточи близо две години.
Въпреки това министърът на финансите Стивън Манучин и търговският представител на САЩ Робърт Лайтайзър заявиха, че съществуващите мита върху китайския внос ще останат в сила дори след подписването на сделката.
Забелязват се известни притеснения относно подробностите на споразумението. В документ на търговския представител се казва, че сделката включва „драматично разширяване на износът на храни, селскостопански продукти и морски дарове от САЩ“.
Инвеститирите на Wall Street също така следят развитието на сезона на корпоративните отчети в САЩ. От Bank of America отчетоха тримесечни резултати, които надминаха очакванията на анализаторите основно поради повишените приходи от търговията с облигации.
Goldman Sachs, BlackRock, UnitedHealth и PNC Financial също отчетоха тримесечни резултати, които надвиха очакванията на анализаторите.
Досега около 30 компании от индекса S&P 500 са публикували своите тримесечни отчети, като 82% от тях са регистрирали по-голяма от очакваното печалба, сочат данните на FactSet.
„Сезонът на отчетите трябва да бъде повратна точка след периода на слаб растеж на печалбата за американските компании. Той трябва да оскъпи акциите през тази година, въпреки че според нас потенциалът за по-нататъшно многократно разширяване е скромен“, споделя Марк Хефеле, главен инвестиционен директор в UBS.
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа отчита спад съответно до 1,795% и 2,249%.
При валутната търговия доларовият индекс, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, се намира на ниво от 97,22 пункта.
Еврото се разменя с ръст от 0,22% в стойността при 1,1152 долара за евро.
На петролните пазари цената на международния бенчмарк Брент се понижава с 30 цента до 64,19 долара за барел. В същото време фючърсите върху американския лек суров петрол WTI отчитат понижение от 25 цента до ниво от 57,98 долара за барел.
Цената на златото бележи ръст от 0,39% до ниво от 1550,70 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:23 ч.