Основните индекси на борсата в Ню Йорк започват днешната сесия на червена територия, като фокусът на инвеститорите остава насочен основно към корпоративните тримесечни отчети на компаниите, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average изтрива 0,05% от стойността си, като се смъква до ниво от 27 321,29 пункта.
Широкият измерител S&P 500 се понижава с 0,13% до 3000,11 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite отчита спад от 0,04 на сто до 8219,32 пункта.
Американският кредитор Bank of America представи своят отчет за второто тримесечие на годината, който успя да надмине очакванията на анализаторите. Банката отчита добро представяне на бизнеса за банкиране на дребно. Въпреки това изпълнителният директор предупреди, че по-ниските лихви биха се отразили негативно върху ръста на приходите от лихви.
Акциите на кредитора се търгуват с ръст в цената от 0,84 на сто.
Книжата на JPMorgan поевтиняват с 0,57%, докато тези на Wells Fargo поскъпват с 0,37%.
Железопътната транспортна компания CSX отчита спад в стойността на своите книжа от 8%, след като късно във вторник представи своя отчет, който не успя да оправдае пазарните очаквания.
Печалбата и приходите на United Airlines за второто тримесечие изненадаха положително анализаторите. Книжата на авиокомпанията се търгуват с минимален ръст.
По-късно днес се очакват отчетите на Netflix, IBM и eBay.
Засега повече от 7% от компаниите на S&P 500 са представили своите отчети, като 85% от тях са успели да надминат очакванията на експертите, посочват от FactSet.
Във вторник Ройтерс съобщи, че промишленото производство на САЩ се ускорява през юни, отчитайки ръст за втори пореден месец благодарение на ръста при производството на автомобилни части.
Федералният резерв на САЩ заяви, че индустриалното производство нараства с 0,4 на сто, подпомогнато от 1,9-процентния ръст при производството на автомобилни части.
За второто тримесечие производственият сектор отчита спад от 2,2%, което е най-голямото понижение от периода април-юни през 2016 г.
сащ
На облигационните пазари доходността по 10-годишните и 30-годишните американски държавни ценни книжа се понижава съответно до 2,087% и 2,60%.
При валутната търговия стойността на доларовия индекс отчита спад от 0,10 на сто до 97,30 пункта.
Еврото поскъпва спрямо щатската валута с 0,06% до 1,1216 долара за евро.
На фючърсните пазари цената на международния бенчмарк Брент се покачва с 60 цента до 64,95 долара за барел. Фючърсите върху американския лек суров петрол West Texas Intermediate поскъпват с 32 цента до 57,95 долара за барел.
Запасите на суров петрол в САЩ се понижават с 1,4 млн. барела през седмицата, приключила на 12 юли, до 460 млн. барела, съобщават от Американския петролен институт. Това понижение е по-малко от очакванията на анализаторите за спад от 2,7 млн. барела заради урагана „Бари“, който се смяташе, че ще окаже по-сериозно негативно въздействие върху сондажната дейност в Мексиканския залив.
При търговията с ценни метали златото поскъпва с 0,04% до 1 411,80 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:05 ч.