С взривни вещества в пакети опитват непознати в Съединените щати опитват да наранят познати фигури на либералната среди две седмици преди междинните избори.
Серията беше насочена срещу бившия президент на САЩ Барак Обама и бившия кандидат-президент Хилъри Клинтън от Демократическата партия, телевизионния канал CNN в Ню Йорк и инвеститора Джордж Сорос. Фактът, че силите за сигурност във всички случаи са успели да прихванат навреме бомбите – това е може би единствената положителна новина.
Иначе – става дума за дискомфорт чрез мрачна ескалация на политиката, наречено от Клинтън „време на дълбоко разделение", осъден от Белия дом като "терористичен акт", възприемано от кмета на Ню Йорк Бил Де Блазио като „много омраза във въздуха".
Сякаш вече е нормално организациите, извършващи важна продемократична работа, да са изправени пред екзистенциални заплахи. И също стана съвсем нормално политическите лидери, които полагат клетва да защитават всички граждани, да преследват политика на разделение и омраза.
Поляризацията на страната – за или срещу Тръмп, сега отново става голяма тема. Границите вече не се тестват, а се преминават. Неотдавна президентът на САЩ проповядва: „Аз съм националист. Националист! Използвайте думата“.
Терминът се използва само от някои, „,исля, че трябва да се върне в употреба".
Тъй като „националист" се свързва с десния екстремизъм, топ политиците предпочитат да се наричат „патриоти". Но това се промени най-късно през 2016 г., когато последната телевизионна реклама на Тръмп показа известни евреи, на чийто фон Тръмп говори за „глобални специални интереси", припомня синът на инвеститора Александър Сорос в свой материал за New York Times.
„Трябва да намерим своя път към нов политически дискурс, който избягва демонизацията на всички политически противници. Тези политици са цинично отговорни за подкопаването на институциите на нашата демокрация. И сега трябва да го направим, преди да е станало твърде късно“.