Щатските борси завършиха сесията с понижения, след като доходността по държавните ценни книжа достигна нов връх, което потисна настроението на инвеститорите, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average приключи деня със спад от 0,75 %, или 200,91 пункта, до 26 627,48 пункта.
Широкият бенчмарк S&P 500 отчете понижение с 0,82% до 2901,61 пункта, като този резултат беше подпомогнат от лошото представяне на компаниите от технологичния и комуникационния сектор.
Измерителят Nasdaq Composite отметна 1,81%, или 145,57 пункта от стойността си, като завърши сесията при 7879,51 пункта. Акциите на компаниите на технологичния показател Facebook, Netflix и Alphabet отчетоха спад с повече от 2%.
Книжата на Amazon и Apple също поевтиняха след новината, че Китай краде американски технологии чрез микрочипове, поставени в произведено в азиатската страна оборудване за компютри.
Акциите на производителите на микропроцесори също се търгуваха по-ниско, след като Deutsche Bank намали своите прогнози за печалбата средно с 5% за осем от компаниите. Книжата на Micron и Nvidia се обезценяват съответно с 2,6% и 2,2 на сто, а тези на AMD с 2,3%.
Основен фактор за негативното представена на секторите беше повишаването на 10-годишните държавни ценни книжа, които достигнаха своето най-високо ниво от 2011 г. насам.
Доходността по 10-годишните американски държавни ценни книжа достигна най-високото си ниво от май 2011 г. - 3,232%, след което се понижи до 3,189%. В същото време доходността по 30-годишните американски облигации достигна най-високото си ниво от 2014 г. - 3,346%.
Доходността започна да расте след данните, че частният сектор в САЩ е добавил нови 230 хил. работни места през септември спрямо 168 хил. през август, а производственият ISM индекс достигна най-високото си ниво в историята.
В същото време гуверньорът на Федералния резерв Джером Пауъл заяви, че американската икономика изживява „забележително положителна серия от икономически обстоятелства“, което предполага, че има слаб риск сегашното икономическо разширяване да се отклони от посоката си.
Изказването му кара пазарите да очакват ново повишаване на лихвените проценти.
На валутните пазари индексът на долара, измерващ силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, отбеляза слаб спад с 0,01% до 95,76 пункта. Еврото поскъпва с 0,33% като се търгува за 1,1515 долара. Британската лира също прибавя 0,63% към стойността си до 1,302 долара.
При пазарите на петрола фючърсите върху американския лек суров петрол West Texas Intermediate отбелязаха понижение с 2,07 на сто до 74,33 долара за барел. Цената на международния бенчмарк Brent също спадна с 1,65 долара до 84,64 долара за барел.
Цената на златото се повишава с 0,3% до 1206,80 долара за тройунция.
преди 6 години Федералният резерв (Фед) подсигурява възникване на щети. Това е източник за страдания.САЩ не зачитат ролята на Фед.Държавната грешка да няма защита срещу щетите от Фед продължава и трудностите на САЩ нарастват.САЩ може да се спаси от катастрофална криза само със защита срещу щетите от Фед. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Еййй, не се научавате и това си е! Трябва си икономическо образование ако искаш да не ставаш смешен като пишеш за пазарите. При облигациите цената и доходността са в обратно пропорционална зависимост. Когато доходността се качва като днес това значи че цените им падат. Засега това ви е достатъчно като не особено сложно да го възприемете предполагам. отговор Сигнализирай за неуместен коментар