Щатските борси започват сесията със смесени резултати, като акциите на производителите на чипове се обезценяват, а опасенията около търговската война между САЩ и Китай продължават да оказват негативно влияние на пазарите.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average прибавя 0,01% към стойността си до 25 973,87 пункта.
Широкият измерител S&P 500 се разделя с 0,17% и достига ниво от 2882,99 пункта.
Технологичният бенчмарк Nasdaq Composite се понижава с 0,76 на сто до 7912,07 пункта.
Борсово търгуваният фонд VanEck Vectors Semiconductor отчита спад с 1,4%, предизвикан най-вече от понижението в стойността на акциите на Micron, предава CNBC.
Акциите на Micron се обезцениха с повече от 3%, след като Goldman Sachs понижи прогнозата си от положителна към неутрална, позовавайки се на спада в търсенето на RAM памет.
Акциите на производителя на микропроцесори Intel също отбелязват понижение в стойността си с почти 1%, докато Applied Materials и Lam Research отмятат съответно 3,7% и 2,6% от стойността на своите книжа.
Акциите на технологичните компании също отчитат спад на фона на нарастващия регулаторен натиск върху социалните платформи, особено върху Facebook и Twitter. Акциите на Facebook се обезценяват с 1,3%, докато тези на Twitter бележат спад с 2,5 на сто.
В същото време продължават притесненията около ескалацията на търговските сътресения около САЩ и Китай. Азиатската страна обяви, че ще се обърне към Световната търговска организация (СТО), за да издейства разрешение за налагане на санкции срещу Вашингтон, след като през изминалия петък американският президент Доналд Тръмп, заяви, че е готов да удари с нови мита набор от китайски вносни стоки за 267 млрд. долара, докато Белия дом обсъждавъвеждането на налози върху по-рано обявения списък със стоки от Китай на стойност 200 млрд. долара.
При търговията на държавни ценни книжа доходността по 10-годишните и 30-годишните облигации бележи спад съответно с 0,02% и 0,021%.
На валутните пазари индексът на долара, който измерва силата на американските пари спрямо кошница от шест конкурентни валути, се понижава с 0,35% до 94,92 пункта. Еврото поскъпва с 0,10%, като се търгува за 1,1619 долара.
Цените на петрола се движат във възходяща линия, като международният бенчмарк Брент поскъпва с 98 цента до 80,06 долара за барел, а фючърсите върху американския лек суров петрол West Texas Intermediate бележат ръст от 1,67 долара до 70,94 долара за барел.
Цените на петрола вървят уверено нагоре след обявения спад в запасите на суров петрол в САЩ, докато пазарите очакват затягане на предлагането заради наближаващите американски санкции срещу иранския петролен сектор. Водещият производител на "черно злато" Русия предупреди, че световният петролен пазар се намира в доста деликатна ситуация.
При златото американските фючърси върху ценния метал се разделят с 0,3% от стойността си, търгувайки се при 1198,40 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:35 ч.