Борсовите индекси в САЩ се повишиха до нови рекорди във вторник, след като Сенатът направи крачка напред към приемането на данъчната реформа, съобщи CNBC.
Бюджетната комисия в Сената одобри плана да републиканците в горната камара на Конгреса за данъчна реформа, което е прогрес в осъществяването на плановете на администрацията за по-ниски данъци. Според Goldman Sachs има 50% вероятност данъчната реформа да бъде прокарана до края на годината. През 2018 г. този шанс се покачва до 80% според инвестиционната банка.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се повиши с 256 пункта, като JPMorgan Chase допринесе най-много за ръста.
Широкият измерител S&P 500 добави 1% към стойността си, като секторът на финансовите компании записа ръст от 2,6%.
Технологичният бенчмарк Nasdaq нарасна с 0,49 на сто.
Основните борсови индекси за кратко ограничиха ръстовете си след новините, че Северна Корея е изстреляла поредна балистична ракета. Последният такъв ход беше в средата на септември.
Инвеститорите следяха и изслушването на Джером Пауъл в Сената. Пауъл беше номиниран от президента Доналд Тръмп за председател на Федералния резерв на САЩ, след като мандатът на Джанет Йелън приключи през февруари догодина.
Пауъл заяви, че регулациите във финансовия сектор са достатъчно строги и че модифицирането на някои от тях ще облекчи бремето над по-малките банки.
Акциите на Bank of America поскъпнаха с 4%, а тези на Citigroup записаха ръст от 3,1% в цената си.
Златото поевтинява с 0,11% до 1 293 долара за тройунция.
Американският лек суров петрол WTI изтрива 0,34% от цената си до 57,91 долара за барел, а евроепейският бенчмарк Брент записва спад от 0,36% до 63,15 долара за барел.
Едно евро се обменя за 1,1843 долара, а курсът на йената е 111,38 йени за долар.
Доходността по 10-годишните американски държавни облигации е 2,329%, а тази по 2-годишните ценни книжа е 1,746%.