Президентът на САЩ Доналд Тръмп коментира днес, че не е сигурен дали държавният секретар Рекс Тилърсън ще остане на поста си до края на мандата на държавния глава, предава Ройтерс.
В интервю за Fox News Тръмп атакува отдела под ръководството на Тилърсън като посочи, че само той определя външната политика на САЩ.
Това, което има значение, съм аз“, коментира Тръмп. "Аз съм единственият, който има значение, защото, когато става въпрос за това, това ще бъде политиката", посочи той.
На въпрос дали планира да остави Тилърсън на поста му до края на мандата си Тръмп отговаря: „Е, ще видим. Не знам“.
Тръмп и Тилърсън се отправят на 1-дневна обиколка из Азия.
Напрежението между двамата възникна в последния месец заради публикации, че Тилърсън е нарекъл Тръмп „слабоумен“ и е обмислял вариант да подаде оставка през лятото.
Тилърсън опроверга публикациите на необичайна за него пресконференция. Той подчерта, че няма никакви намерения да напуска. Тръмп по-късно посочи, че двамата имат добри отношения, но разкритикува Тилърсън, че е „слаб“.
Държавният департамент на Тилърсън е в противоречие с Белия дом по отношение на различни глобални проблеми, включително нарастващото напрежение заради програмата за ядрени оръжия на Северна Корея.


Българинът е песимист по природа, не вярва нито в имотното си състояние, нито в благополучието си
Желязков коментира кървавата атака в Сидни
Предупреждение от MI6: Русия е експанзионистична и ревизионистка заплаха
Трифонов: Това, че Асен Василев е излязъл с тънкото си гласче да пее химна - не го прави лидер на протеста
Близо три десетилетия след смъртта си Франк Синатра отново оглавява музисалните класации
Чили избра най-десния президент след Пиночет, завивайки в орбитата на САЩ
Цената на петрола се покачва поради по-добро търсене от Китай
Най-слабите продажби на дребно в Китай след Covid усилват икономическите рискове
Франция иска отлагане на вота в ЕС по търговското споразумение с Южна Америка
Пета Ла Ниня за шест години ще наруши реколтите и веригите за доставки
Изтеглянето на милиони мотори показва големия проблем на съвременните ДВГ
Как Mercedes-Benz W124 постави еталон с „несъвършените“ си огледала
Полицията в Дубай се сдоби с най-откаченото Ferrari Purosangue
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Графика от 19-ти век с предупреждение: 2026 г. ни чака финансова криза
Използването на социалните мрежи намалява концентрацията при децата
Шефът на MI6 предупреждава Путин: Няма да изоставим Украйна
Тръмп похвали мъжа, обезоръжил единия нападател в Сидни
Франция пусна най-дългия градски лифт в Европа