Основният индекс S&P 500 отбеляза нов рекорд в петък, подкрепен от ръст на технологичния сектор в последния ден на търговия за тримесечието, коментира CNBC.
Индексът удари рекордните 2 512,32 пункта. Компаниите от финансовия и IT сектор водят печелившите, а енергийните компании се представят най-зле. Индексът на компаниите с по-малка капитализация Russell 200 и транспортният сектор на Dow също удариха рекордно високи нива.
Технологичният бенчмарк Nasdaq composite се търгува с леко повишение и се представя най-добре сред основните индекси в това отношение. Индексът на сините чипове Dow Jones industrial average е с около 20 пункта надолу. Apple и UnitedHealth допринасят най-много за спада на Dow, а Goldman Sachs е сред най-добре влияещите на бенчмарка.
След края на сесията в четвъртък Dow бе напът да отбележи трето поредно тримесечие с ръст от 4,8%. Това е осмо поредно тримесечие на повишение за пръв път от 1997 г.
Основният индекс S&P 500 също вероятно ще постигне тримесечно повишение от почти 3,6%, като и за него това е осмо поредно положително тримесечие. Тримесечният ръст на Nasdaq composite вероятно ще е около 5,1% - пето поредно тримесечие на зелена територия от 2015 г.
На пазара на облигации доходността по двегодишните държавни ценни книжа е около 1,47%, което е малко под 9-месечния им връх, ударен по-рано тази седмица. Доходността расте на фона на надеждите за намаляване на данъците и сред окуражителните доклади за бизнес разходите.
Освен това коментарите на председателя на Фед Джанет Йелън показват, че централната банка ще продължи постепенно да затяга паричната си политика.
Доходността по 10-годишните държавни облигации се търгуват около 2,32%, след като в четвъртък удариха най-високото си ниво от 13 юли.
Индексът на долара се търгува около 92,97 пункта, след като удари най-високия си връх от 18 август. Еврото отслабва, макар че по-рано постигна 1,1832 долара – най-силната му стойност спрямо долара от 26 септември.
На пазара на суровини фючърсите върху американския суров петрол WTI поевтиняват с 15 цента, или 0,29%, до 51,41 долара за барел, а върху петрола сорт Брент - с 14 цента, или 0,24%, до 57,02 долара за барел.
Фючърсите върху златото също са леко надолу с 0,05% до 1288,09 долара за тройунция.
* Информацията е актуална към 17:45 ч. българско време.