Акциите на американските борси се търгуват с понижения в четвъртък, ден след представянето на дългоочакваната данъчна реформа на републиканците, съобщава CNBC.
Енергийните компании са най-губещият сектор в S&P 500, който за момента отчита минимален спад.
Индексът на сините чипове Dow Jones industrial average също се търгува с понижение от около 25 пункта, като Boeing допринася най-много за загубите. McDonald's има най-положително влияние върху индекса.
Технологичният индекс Nasdaq Composite спада с 0,23%.
Данъчният план на републиканците, представен в сряда, намалява ставките до три категории и понижава корпоративния данък. Реформата освен това планира компаниите да получат данъчно облекчение за печалбата, която са натрупали извън страната. Борсите приключиха сесията в сряда на зелена територия, след като през деня не успяха да намерят единна посока.
Инвеститорите следят внимателно и глобалния ръст на доходността по облигациите.
„Наистина мисля, че ще има момент, в който пазарът ще се фокусира върху нарастващата доходност“, казва Джон Карузо, старши пазарен стратег в RJO Futures. “Има спекулации, че Фед също е причина за кривата“.
„В момента не мисля, че фондовият пазар иска да види силен долар и по-висока доходност“, добавя Карузо.
Доходността по 2-годишните американски държавни облигации спада до около 1,471 процента, а по десетгодишните се повишава до 2,328 процента.
Доходността по 10-годишните германски ДКЦ също е нараснала до 0,484%.
На валутните пазари индексът на долара се търгува с понижение от 0,31% до 92,98 пункта.
На пазара на суровини фючърсите върху американския суров петрол се вдигат с 31 цента, или 0,59%, до 52,45 долара за барел, а върху петрола сорт Брент - с 51 цента, или 0,89%, до 58,08 долара за барел.
Фючърсите върху златото също отбелязват повишение от 0,12% до 1286,30 долара за тройунция.
* Информацията е актуална към 17:25 ч. българско време.