Акциите на американските фондови борси се търгуват смесено в сряда, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average записва лек спад, като United Health и Merck дават положителен импулс, а най-много натежава Goldman Sachs.
Широкият измерител S&P 500 се повишава с 0,08%. Най-добре се представя секторът на здравеопазването, а най-много натежава енергетиката.
Технологичният бенчмарк Nasdaq добавя 0,49%.
От началото на годината S&P 500 се повиши с около 9%, а Nasdaq – с около 15%, подкрепен от 20-процентовото повишение на технологичния сектор.
В сферата на макроикономиката заявките за ипотеки нарастват с 0,6% на фона на ниски лихви. Продажбите на съществуващи жилища неочаквано се повишават през май с 1,1 до сезонно изгладен темп от 5,62 млн. единици.
Администрацията за енергийна информация съобщи, че миналата седмица петролните резерви са се понижили с 2.5 млн. барела, което е повече от очакванията.
Цените на петрола реагираха, като американският лек суров петрол WTI поскъпва с 1% до 43,94 долара, a европейският бенчмарк Брент – с 0,61% до 46,40 долара за барел.
Във вторник и двата бенчмаркови сорта поевтиняха с над 2%.
Петролът е напът да запише най-лошото си шестмесечно представяне от 1997 г.
„Биковете ще ви кажат, че проблемът с петрола е свързан с предлагането, но е нужно да погледнете не по далеч от Китай и ще видите по-малко търсене“, казва Ник Райх, главен изпълнителен директор на The Earnings Scout.
Едно евро се обменя за 1,1141 долара, а курсът на йената е 111,68 йени за долар.
Доходността по 10-годишните американски държавни облигации е 2,177%, а тази по 2-годишните книжа – 1,36%.
*Данните са актуални към 17:40 часа българско време.