Американските фондови борси затвориха с разнопосочни движения в сряда, като финансовият сектор поведе губещите, а цената на петрола се възстанови след публикуването на ключови данни за предлагането.
Индексът на сините чипове Dow Jones industrial average се понижи с около 35 пункта, за което допринесоха най-много акциите на Goldman Sachs. Друг компонент от състава на Dow - Apple, затвори в близост до историческия си връх. Най-силният спад на индекса по време на днешната сесия беше с около 75 пункта.
Широкият индекс S&P 500 приключи почти без изменение, като секторът на недвижимите имоти се представи по-добре, а финансовият се понижи с 0,75 на сто.
Технологичният индекс Nasdaq composite се повиши с 0,15% до нова рекордно висока стойност.
Натиск върху финансовия сектор оказаха книжата на банките, които бяха сред най-успешно представящите се след изборите в страната през ноември. Това се обяснява с очакванията на пазарните участници за намаление на корпоративните данъци, дерегулация и повишени разходи на правителството.
Напоследък обаче американските акции се търгуват предимно в тесни граници, а инвеститорите чакат още подробности около политиките на Тръмп.
"Това е почти същото като да сме попаднали в блато. Пазарът просто не изглежда да се движи в една или друга посока", коментира пред CNBC Раян Детрик, старши пазарен стратег в LPL Financial.
"Печалбите и икономическите новини са доста добри,... но същевременно пазарът не изпуска от поглед Вашингтон", допълва той.
Към сряда сутринта 64% от компаниите от състава на S&P 500 са отчели тримесечните си резултати, като 69% от тях надхвърлят очакванията за печалба , а 52% са с по-добри продажби от прогнозите, сочат данни на The Earnings Scout.
Фючърсите на петрола с доставка през март поскъпнаха с 0,33% до 52,34 долара за барел, след като американската Администрация за енегийна информация (EIA) отчете повишение на петролните запаси на САЩ с 13,8 млн. барела. Във вторник Американският петролен институт отчете, че запасите са нараснали с 14,2 млн. барела през седмицата до 3 февруари, което е значително повече от очакванията за повишение с 2,5 млн. барела.
Американският лек суров петрол поевтиня с около 1% непосредствено след оповестяването на данните на EIA, преди да излезе отново на положителна територия.
Доларът поевтиня спрямо кошница от валути, като еврото се търгува за близо 1,068 долара, а йената - около 112 йени за долар.
Доходността по 10-годишните американски държавни ценни книжа се понижи до 2,364%, а по двегодишните остава без изменение на ниво от 1,161%.