Борсовата търговия в САЩ се осъществява в тесни граници във вторник на фона на редица финансови отчети от страна на основни компоненти в индекса на сините чипове Dow Jones Industrial Average, съобщава CNBC.
Технологичните компании повеждат шестте сектора в индекса S&P 500, които се търгуват на зелена територия. Най-слабо е представянето на сектора на здравеопазването.
Йената поскъпна спрямо долара преди заседанието на Японската централна банка в края на тази седмица, а доходностите по американските държавни облигации се задържат на ниски нива.
Днес започва заседанието на Федералния резерв на САЩ, а в сряда ще бъде публикувано решението, като не се очакват промени в паричната политика.
Шест компании от индекса Dow Jones публикуваха своите отчети. Печалбата на 3M беше малко над очакванията, а приходите – малко под прогнозите. Компанията понижи прогнозите си за ръста на продажбите през 2016 г.
Catterpillar и DuPont също изненадаха приятно, а McDonald's отчете по-слаб ръст на продажбите в САЩ. Печалбата на веригата ресторанти за бързо хранене обаче надмина очакванията.
United Technologies повиши прогнозата си за годишната печалба, след като резултатите за тримесечието бяха над очакванията. Verizon публикува резултати, които не оправдаха очакванията, що се отнася до приходите. Телекомът преживя стачка от няколко седмици, която се отрази зле на резултатите.
„Изглежда възстановяването вече се случва при отчетите“, казва Дейвид Кели, главен глобален стратег в J.P. Morgan Funds.
Apple ще публикува отчета си след приключването на търговията днес.
Доларовият индекс се понижава с 0,2%, като едно евро се обменя за 1,0996 долара, а курсът на йената е 104,44 йени за долар.
В сферата на макроикономиката PMI индексът на Markit за активността в сферата на услугите се понижи от 51,4 пункта през юни до 50,9 пункта през юли.
Продажбите на еднофамилни жилища растат с 3,5% на годишна база през юни до 592 хил. единици, което е най-високото ниво от февруари 2008 г.
Индексът за потребителското доверие на организацията Conference Board се понижава леко: от 97,4 пункта през юни до 97,3 пункта този месец.
Американският лек суров петрол WTI поевтинява с 1% до 42,70 долара за барел, а цената на европейския бенчмарк Брент се понижава с 0,60% до 44,86 долара за барел.
Златото поскъпва с 0,05% до 1 327,85 долара за тройунция.
Доходността по двегодишните държавни облигации е 0,77%, а тази по 10-годишните книжа – 1,577%.
*Данните са актуални към 17:40 часа българско време.