Акциите на американските борси приключиха предимно на зелено в сряда, макар че отчетоха спадове от пиковете си в сесията, след публикуването на протокола от срещата на Федералния резерв през април, според който повишаване на лихвените проценти през юни е възможно, ако данните се подобрят, съобщава CNBC.
"Мисля, че това е краткосрочна реакция. Когато погледнете това, което казва Фед, те казват, че икономиката е в доста добра форма", коментира Брад Макмилан, главен инвестиционен директор в Commonwealth Financial.
Основните индекси се търгуваха смесено в следобедната търговия, като Nasdaq Composite се бореше да запише добър ръст. Финансовият сектор поведе в S&P 500.
"По-оптимистичният тон на днешния протокол може да се възприеме като знак, че Комисията се чувства спокойна, че икономическите данни или са добри, или се подобряват", каза Джери Вилела, глобален инвестиционен специалист в Далас за JPMorgan Private Bank.
След публикуването на протокола на Фед фючърсите върху основния лихвен процент скочиха до 27% за повишение през юни, след като сутринта бяха на ниво от 16%, а миналата седмица - 4%, сочи RBS.
"Мисля, че (централните банкери) се приближават до момента, в който пазарът насърчава действията, а не ги толерира", каза Алан Рехтшафен, финансов съветник и старши вицепрезидент на UBS Wealth Management Americas.
"При всички равни условия, ако няма изненади, мисля, че юни определено стои като възможност. Дали те ще го направят през юни или не зависи от тяхната комуникация", допълни Рехтшафен.
Компаниите за комунални услуги бяха след зле представилите се в S&P 500, докато Wal-Mart допринесе за по-голяма част от спада на Dow. Goldman Sachs и JPMorgan Chase пък бяха основна причина за ръста на индекса.
Американският суров петрол се понижи с 12 цента до 48,19 долара за барел. По-рано петролът се търгуваше с повишение, след като седмичните данни на Агенцията за енергийна информация показаха, че резервите са достигнали 1,2 млн. барела. Петролът сорт Брент също завърши със спад от 46 цента до 48,80 долара за барел.
На валутните пазари доларът увеличи печалбата си и се търгуваше с над половин процент по-високо на нива, невиждани от миналия април. Еврото се разменяше за 1,123 за долар, а йената - за 109,9 йени за долар.
На облигационните пазари доходността по 2-годишните държавни ценни книжа се вдигна до 0,9% до най-високите си нива от средата на март, а на 10-годишните облигации също се повиши до 1,86%.
На пазара на суровините цените на златото спаднаха до 1265,30 долара за тройунция.
преди 8 години Zhou, Finance Chiefs to Discuss Crisis Planning in Paris Forumhttp://***.bloomberg.com/news/articles/2016-03-29/zhou-finance-chiefs-to-discuss-crisis-planning-in-paris-forum-------------------------------------------------------------------------------------------But big central banks such as the Fed would probably face political resistance to extending swaps to emerging markets, Truman said.-------------------------------------------------------------------------------------------ей за тогава става въпрос, долара няма да е резерв в най-скоро време .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години ше ги вдигат защото ше им се наложи, наблюдават какво правят чайниците след срещата в Paris където не е присъствал американски представител да чертаят нова финансова система, защото с тая много войни много нещо и им е писнало на хората ..... лихви щат не щат ше вдигнат щото инак валутата им отива в канала, никой повече няма да им финансира войните отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години По въпроса за лихвите сега започва ерата на Голямото назлъндисване. Ще ги вдигнем - няма да ги вдигнем. Тука има - тука нема. ВЪЗМОЖНО е да ги вдигнем. Фед е много вероятно да вдигне лихвите през юни, юли, август, септември, октомври ..... Голямо сиганцко надлъгване отговор Сигнализирай за неуместен коментар