Акциите на Wall Street се търгуваха с понижения в сряда, като енергийните компании бяха сред най-губещите, а фирмите за комунални услуги поведоха секторите с повишения, съобщи CNBC.
Широкият индекс S&P 500 се задържа на плюс от малко под 0,3% от началото на година. Енергийният сектор отчита спад от 1,5%.
Фючърсите върху американския лек суров петрол се повишиха с 0,30% до 43,78 долара за барел. По-рано през сесията американската Администрация за енергийна информация обяви, че петролните резерви миналата седмица са се увеличили с 2,8 милиона барела.
Технологичният индекс Nasdaq за кратко се понижи с 1% и беше на косъм да изпадне в корекция, тоест 10% под 52-седмичния си среднодневен връх.
Индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average беше с 4% под този връх.
Според Пол Юк, портфолио мениджър в BioShares Funds, коментира, че голяма част от динамиката на пазарите в САЩ днес е техническа.
Индексът на мениджърите по поръчките PMI извън производството през април расте до 55,7 пункта, което надмина очакванията след стойност от 54,5 пункта през март, показаха данни на Института по управление на предлагането (ISM).
„Смятам, че инвеститорите започват да обръщат внимание на прогреса в икономиката. Това са данни за второто тримесечие“, посочва Арт Хоугън, главен пазарен стратег във Wunderlich Securities.
Индустриалните поръчки през март растат повече от очакваното: с 1,1%.
Доходностите по държавните облигации не намериха категорична посока, като тази по 2-годишните ценни книжа е 0,73%, а тази по 10-годишните – 1,78%.
Доларът поскъпна леко, като едно евро се обменя за 1,1492 долара, а курсът на йената е 106,95 йени за долар.
„Доларът е силен в продължение на вече два дни. Отчасти това може да се дължи на предпоставката, че Фед може да повиши лихвите през юни“, казва Тиери Албер Уизман, валутен стратег в Macquarie.
Частият сектор в САЩ добавя 156 хил. нови работни места през април, което е най-ниското ниво на назначения от април 2013 г., показват данните на ADP. В петък излиза официалният доклад на Министерството на труда.
Търговският дефицит през март се свива до 40,4 милиарда долара.
Подадените молби за ипотеки миналата седмица се понижават с 3,4%, сочат данни на Mortgage Bankers Association.