Със силни спадове на индексите приключи първата за седмицата сесия на Wall Street. Dow Jones се понижи с 1,1% до 16 027 пункта, като успя да компенсира частично по-ранния спад от над 400 пункта. S&P 500 отписа 1,44% до 1 853 пункта – най-ниско ниво от 22 месеца насам, а Nasdaq изтри 1,81% до 4 284 пункта.
Най-тежък удар в днешната сесия претърпяха финансовите акции. Заради ниските цени на петрола удар понесоха и акциите на енергийните компании.
Пазарната оценка на Visa се понижи с 5,27%, а на Goldman Sachs Group – с 4,61%, като двете позиции натежаха най-силно на индекса на “сините” чипове.
Сред губещите се наредиха още JPMorgan Chase (-2,1%), Microsoft (-1,5%), Nike (-3,73%), Boeing (-2,52%) и други. Акциите на Twitter приключиха сесията на рекордно ниско ниво от 14,9 долара за брой.
“В момента се намираме на етап на масирани разпродажби. Инвеститорите първо продават, после задават въпроси”, коментира пред CNBC Адам Сархан, главен изпълнителен директор на Sarhan Capital.
Според Кейт Уарн от Edward Jones за срива на пазара основна роля играят опасенията на инвеститорите за по-голямо от очакваното забавяне на световната икономика, което се вижда от силния спад на цените на петрола.
Пазарните участници очакват изявлението на председателя на Федералния резерв на САЩ Джанет Йелън пред Конгреса тази седмица. Според анализатори ако тя намекне, че доходите не растат с темпове, които биха оправдали увеличаване на лихвите, тогава нещата биха могли да се обърнат.
В днешната сесия на стоковата борса в Ню Йорк цената на петрола финишира под ключовата граница от 30 долара за барел. Фючърсите на лекия американски суров петрол със срок на доставка през март поевтиняха с 1,2 долара (3,9%) до 29,69 долара за барел. Мартенските контракти на сорта брент поевтиняха с 1,18 долара (3,5%) до 32,88 долара за барел в Лондон.
Срещата между Венецуела и Саудитска Арабия в неделя приключи без планове за евентуално намаляване на добивите, съобщава MarketWatch. С това избледняват и надеждите за постигане на споразумение между държавите от Организацията на страните производикелки на петрол (ОПЕК), отбелязва изданието.
Доларът потъна днес до най-ниско ниво спрямо йената от края на 2014 г. заради спада на фондовите пазари. Зелените пари достигнаха ниво от 115,54 йени, което е най-ниско ниво от ноември 2014 г.
Еврото поскъпна до 1,12 долара от 1,1160 долара в петък, но британският паунд поевтиня до 1,4430 долара от 1,4503 долара в петък.
Фючърсите на златото със срок на доставка през април поскъпнаха днес с 40,2 долара (3,5%) до 1 197,9 долара за тройунция, което е най-високо ниво от средата на юни 2015 г. Дневният ръст на цената, изразен в проценти, е най-силният от декември 2014 г. насам.
преди 8 години Лидерът на валутния фонд бе категоричен, че не може да има предкризисно банкиране в посткризисен свят. Светът има нужда от реформа, дори и ако има силно противопоставяне от страна на бизнеса.Трябва да стигнем до корена на проблема с всеобхватна и ясна регулация - http://***.***/bg/news/2/Lagard-Bankite-sa-po-opasni-otvsyakoga.htmlРешението е просто - започва се с таван(100% данък) на доходите и печалбата както едно време в Англия и т.н. обяснил съм - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1713014525643441 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години аз говоря за пазара като цяло и естествено някои са акции са надценени а други много малко подценени и статията е добра - http://***.investor.bg/analizi/91/a/osem-prichini-za-borsov-sriv-199558/Като цяло светът не може да се развива така като финансово казино и отделна тема е 80трлн. сенчесто банкиране и т.н. кратко казано за да функционира сегашната световна финан.система с лихвите и т.н. доходност от акции трябва постоянен растеж но това е невъзможно тоест трябва нова система - ресурсно базирана и планирана екологична икономика Става въпрос за системна криза - http://***.investor.bg/blogosfera/363/a/svetyt--v-recesiia-ili-v-sistemna-kriza-92906/подробно с графики и накрая - http://krizata.blog.bg/history/2011/01/16/prichini-za-globalnata-ikonomicheska-kriza-obnoven-tekst.668684 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години цените на акциите се утроиха само за шест години - http://***.investor.bg/drugi/338/a/shiler-investitorite-ne-sa-bili-tolkova-pritesneni-ot-2000-g-nasam-202422/Следващата икономическа криза: колапс в петролната индустрия, сриване на фондовия пазар или дълговете на Китай? - http://***.capital.bg/politika_i_ikonomika/mnenia/2015/06/03/2545745_sledvashtata_ikonomicheska_kriza_kolaps_v_petrolnata/?sp=1#storystartСледващата икономическа криза: нов дот-ком балон, срив на еврото или задлъжнялост до живот? - http://***.capital.bg/biznes/finansi/2015/06/09/2549118_sledvashtata_ikonomicheska_kriza_nov_dot-kom_balon/''Макроликвидността подхранва пикове и балони на цените на активите, но недостатъчната пазарна ликвидност в крайна сметка ще предизвика срив и колапс''/Нуриел Рубини, Нобелов лауреат по икономика, в The Project Syndicate/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Импе като всичко се е приготвило да мре, тогава е strong buy, чакай пролетта като се вдигнат и да ти кажат, че "няма да има криза" и всчико "лошо е преминало" е тогава е за strong sell ..... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години абе те the "big banks" ти дават такива съвети като си на дъното за middle term, long term може и да е "sell everything". На графиките дет си ги пуснал, както се вижда SPXa като се разходи малко до 2000/2030 тогава вече може да говориме за "sell everything" - сега ньет, сега е "buy everything" .... :)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години http://secularinvestor.com/selling-shares/13025/виж тук кви съвети дават! отговор Сигнализирай за неуместен коментар