Американските акции отчитат леки повишения в сряда, като инвеститорите са фокусирани в последния за годината сезона на отчети. Интерес продължават да предизвикват и движенията на енергийните пазарите, където петролът продължава да се търгува под 83 долара за барел.
Данните от САЩ показаха, че потребителските цени са спаднали леко през септември на месечна база. Резултатът потвърди, че структурният инфлационен натиск в страната остава притъпен, което може да намали спешността Федералният резерв да повиши лихвените проценти.
Индексът на потребителските цени се повиши с 0,1% през деветия месец на годината спрямо август според статистиката на Министерството на труда след неочаквания спад от 0,2% през август. Пазарният консенсус бе заложил нулев растеж.
Допълнителни данни показаха, че индексът се е повишил с 1,7% в 12-те месеца до края на септември, отбелязвайки същия темп на растеж като през август. Предварителната анкета показа очаквания за забавяне на растежа до 1,6%.
"Цените на стоките са основният фактор, потискащ инфлацията. В сектора на услугите тя все пак остава над 2 на сто на месечна база", заяви Петер Боквар, главен пазарен анализатор в Lindsey Group.
На корпоративния фронт книжата на Boeing поевтиняват с 0,49% в началото на търговията в Ню Йорк, след като производителят на самолети оповести по-слаби от прогнозираното тримесечни резултати.
Капитализацията на Yahoo расте с 6,11 на сто, след като пионерът в интернет комуникациите представи финансов резултат, който надмина прогнозите.
Доларът печели позиции спрямо валутите на основните търговски партньори на САЩ. Доходността по 10-годишните облигации, които се използват за формирането на лихвите по ипотечните кредити и други потребителски заеми, се покачва с два базисни пункта до 2,24%.
Благородните метали и енергийните суровини пък се намират предимно на червена територия.
* Данните са актуални към 17:25 часа.