През 2013 г. доходите в САЩ са се повишили за пръв път от шест години. Ръстът обаче не е достатъчен, за да компенсира загубите, които претърпяха американците по време на рецесията, пише Wall Street Journal.
Медианният годишен доход на едно домакинство нараства с 0,3% през 2013 г., или с общо 180 долара, до коригираните с инфлацията 51 939 долара. Това разкриват последните данни на Бюрото за преброяване на населението на САЩ за стандарта на живот в първата по сила икономика в света.
Графика: Wall Street Journal
С покачването, което не е статистически значимо, доходите остават с близо 8% по-ниски спрямо размера им през 2007 г., когато всъщност започна рецесията. От края на рецесията през 2009 г. медианните доходи спадат с 4%, за да се върнат на нивата си от 1996 г.
За сравнение – доходите растат с 13% по време на експанзията, започнала от 1991 г. и продължила до 2000 г. От 2009 г. насам доходите само на най-богатите 5% се повишават.
Някои икономисти посочват тези данни като аргумент, който Федералният резерв на САЩ ще използва, за да запази текущия си гъвкав паричен курс с цел да стимулира ръста на заплатите. Двудневната среща на централните банкери започва днес.
Други измерители на б
преди 10 години "Нивото на бедност в най-голямата икономика през миналата година е спаднало за пръв път от 2006 г."хахаххахахахахахаххаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар