57% от студентите в САЩ разчитат на федерално финансово подпомагане – грантове или студентски заеми, за да могат да учат. Това показват данните от доклад на американското образователно министерство, отнасящи се за учебната 2011 – 2012 година.
Според данните от последния доклад на министерството (за учебната 2007 – 2008 година) все повече младежи разчитат на парите на данъкоплатците, за да могат да завършат образованието си. Статистиката от предишното изследване показва, че от федерални помощи са зависими 47% от студентите, отбелязва Bloomberg.
Данните не са изненада - студентските разходи растат сериозно през последните години. По тази причина и администрацията на президента Барак Обама се опитва да направи висшите училища по-достъпни.
Реално погледнато федералните заеми отиват предимно за студенти от бедни семейства, но пък децата, чиито родители имат по-високи доходи, получават по-големи стипендии от колежите.
Според данните средно студенти от семейства с доходи от над 100 хил. долара годишно получават 10,2 хил. долара безвъзмездно, докато студент от семейство с доходи под 20 хил. долара годишно тази сума е 8 хил. долара.
преди 11 години Не се учудвам, че няма коментари по тази тема. У нас тя е тотално избягвана. Друг е въпросът, ако можеше д някои двусмислици и направо заяждане да кажем нещо за управляващите. А немата не е удобна да комбинираме с ББ - ясно защо, несъвместими са. Няма такава държава и общество, което да не съзнава важността на висшето образование и науката. Само това да си отчетем като сбъркана философия на живота, всичките ни неудачи ще обясни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар