Въпреки някои обнадеждаващи признаци възстановяването на американската икономика далеч не е толкова енергично, колкото би трябвало да бъде и като цяло все още е под въпрос, посочва Стив Форбс, председател на Forbes Media, цитиран от CNBC.
По-слабият долар, по-високите данъци, произтичащите от закона Дод-Франк финансови регулации, както и здравната реформа на президента Барак Обама спъват растежа на щатската икономика, казва Форбс, който е бивш кандидат за номинацията на републиканската партия за президентските избори през 1996 г. и 2000 г.
„Станахме свидетели на много силно възстановяване след няколкото рецесии през 80-те години“, посочва той. „Не мисля, че това възстановяване ще е от голяма полза за президента, тъй като е анемично“.
Икономическият ръст от 3-4%, на който се надяваме след тази толкова тежка рецесия, всъщност би трябвало да е 6-8%, допълва той.
Краят на ерата на данъчните облекчения върху капиталовите приходи и дивидентите, въведени от президента Буш, също ще се отрази негативно на икономическата експанзия, коментира той.
„Ако нищо не се направи данъците върху дивидентите скачат от 15% на 45% , докато тези върху капиталовите приходи от 15% на 24%“, казва Форбс. „Конгресът вероятно ще иска да направи нещо, но президентът едва ли ще позволи тези данъчни облекчения от преди 10 години да останат в сила за данъкоплатците с най-високи доходи“.
преди 12 години За да има възстановяване обикновените хора трябва да имат доверие в системата и надежда, че с инициатива и усърдна работа могат да дръпнат напред. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Съгласен съм, че САЩ са далеч от възстановяването. Още един пример е процента на безработица. На пръв поглед този показател се подобрява, но ако вникнем в числата, нещата изглеждат по съвсем различен начин. Повече в тази статия - http://ekipbg.com/2012/03/20/dhndhndhnndh/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар