IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Какво да очакват играчите на валутните пазари тази седмица

Борсовите участници продължават да настояват за по-голям ангажимент на ЕЦБ в борбата с дълговата криза

08:03 | 12.12.11 г. 4
Автор - снимка
Създател
Какво да очакват играчите на валутните пазари тази седмица

Освен това анализаторите обръщат погледите си и към по-дълбоките проблеми на валутния съюз. „Все още не е решен проблемът с липсата на конкурентоспособност на някои страни от еврозоната", казва Матиас Кригер, стратег в LBBW. Правителствата в тях би трябвало да подобрят по-бързо дефицитите по текущата сметка.

През следващата седмица вниманието ще бъде приковано и от заседанието на американската централна банка във вторник. В последните няколко дни имаше няколко положителни новини за американската икономика, което може да накара Фед да не вземе решение за намеса. Освен това инвеститорите ще очакват още новини за развитието на икономиките, без да изпускат от погледа си и дълговата криза на Стария континент.

Във вторник индексът на центъра за европейски икономически изследвания в Манхайм - ZEW, който се изготвя след запитвания до професионалистите на финансовите пазари, ще покаже дали настроението се подобрява. Експерти очакват негативният тренд да се запази.

Също във вторник данните за американската търговия на дребно могат да окажат влияние на търговията. Запитани от Ройтерс анализатори очакват за ноември нов плюс от 0,5% спрямо предходния месец.

В четвъртък пък се очаква и производственият индекс на поделението на ФЕД във Филаделфия. Експерти очакват ръст от 5 пункта.
 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 14:14 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от САЩ виж още

Коментари

4
rate up comment 5 rate down comment 0
Патилан
преди 12 години
И магаре да сложиш, ще познае тренда
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 6 rate down comment 0
Патилан
преди 12 години
Какво да очакваме ли ......най вероятно нова заплаха срещу Иран!Някой клати лодката и си играе с огъня. Доларът. Останал без златно покритие и икономическа подплата, финансовите олигарси търсят начин да напомпат зелената хартийка с петролна стойност.Иран, премина на първо място в списъка на враговете на Вашингтон.Защо световните медии все плашат с Иран?Най-голямото прегрешение на Техеран е не ядрената програма, частично контролирана от Русия, а валутната единица, в която иранците предпочитат да търгуват черното си злато еврото. Същото това решение, взето от Саддам Хюсеин бе пряката причина за окупирането на Ирак, той също продаваше петрол в евро.Вторият им смъртен грях е създаването на Иранска петролна борса, която ще обезсили хазартния Уол Стрийт и Лондонските му братовчеди и ще облагодетелства азиатските икономики, които упорито се освобождават от потъващия долар. Вашингтон е поставен в ситуация на панически избор! При изтичащото обратно броене на фаталния икономически срив, все още отлаган с печатане на хиперинфлирани долари и различни правителствени спасителни пакети, завладяването на Иран се очертава като неизбежно необходим спасителен сценарий възобновяване на влиянието на петродолара. Световната финансова криза изобщо не е овладяна, а скрито се трупат нови "бомби" - прекомерно печатане на нови долари без покритие.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
2
rate up comment 1 rate down comment 1
diado mrass
преди 12 години
Тъй като всички очакваха с притаен дъх да станат свидетели на "Суперновото BMW-чудо", а то не се състоя, то сега публиката започва да се споглежда, разотива си с бавни несигурни стъпки, готови във всеки момент да се превърнат в бегом, а защо не и в спринт, имайки предвид огромният интерес зад океана на запад или можеби на изток ....
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 3 rate down comment 0
dean.jordanov
преди 12 години
След изказването на МВФ, май ще има известен песимизъм.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още