Основните индекси на американските борси отвориха с понижения, след като доходността по италианските държавни облигации достигна рекордни нива на фона на несигурността дали новото италианско правителство ще успее да се справи с дълговата криза в страната, съобщи CNBC.
Dow Jones се понижава с 2,6% до 11 857,99 пункта, воден от акциите на Hewlett-Packard, които губят 5,3% от стойността си до 26,36 долара и тези на JPMorgan, поевтиняващи с 4,3% до 33,50 долара.
Индексът Standard&Poors 500 отстъпва с 2,8% до 1 239,63 пункта, като и 10-те подгрупи в него са дълбоко в червената територия начело с банките и компаниите от енергийния сектор. Nasdaq Composite губи 2,9% до 2 647,47 пункта.
Акциите на Adobe Systems потъват с 11,2% до 27,01 долара, след като компанията обяви, че ще съкрати 750 служители и ще вложи до 94 млн. долара в инициатива за преструктуриране, докато тези на Best Buy повишават стойността си с 2,2% до 27,43 долара.
„За щастие имаме някаква подкрепа при S&P около 1 233 пункта, но не зная дали ще издържи, защото много от нещата, идващи от Италия днес не изглеждат твърди добри“, заяви Луиза Лонго, старши брокер в TradeMaven. „Не очаквам да тръгнем значително нагоре, освен ако не получим някакви добри новини и пазарът бъде задоволен от процеса, който продължава там“, добави Лонго.
Според нея ако S&P 500 падне под 1 233 пункта следващата зона на подкрепа е 1 200. „А ако минем и през нея, това не е добре от психологическа гледна точка и доста продавачи ще се включат“, предупреди тя.
Акциите на General Motors потънаха с 8,8% до 22,84 долара, въпреки че компанията публикува печалба, надхвърлила предварителните очаквания след завоюван допълнителен пазарен дял на северноамериканския и азиатския пазари.
Акциите на HSBC губят 8,4% от стойността си до 40,13 долара, след като финансовият гигант обяви 36% спад на същинската печалба заради по-ниските приходи от инвестиционното банкиране и увеличаване на лошите кредити в САЩ.
Запасите в универсалните магазини в страната са намалели с 0,1% през септември, което е първи спад от от края на 2009 г., става ясно от данни, публикувани от американското министерство на търговията. Анализаторите очакваха запасите да нараснат с 0,5%.
*Актуално към 17,40 часа
преди 13 години акциите на тези компании спадат основно заради промени на пазари които им носян най голям дял от продажбите, това е Щатския, разбира се че акциите спадат заради проблеми на щатския пазар, защо обаче има проблеми на този пазар, ??? за отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Защо пък един път вината за спадовете не беше в Щатите, все други държави са виновни, толкова крупни инвестиции ли имат американските компании в Италия, индексите доколкото знам включвати компании извън финансовата сфера,... отговор Сигнализирай за неуместен коментар