IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Още седем американски банки бяха затворени от властите

Финансовите институции са относително малки, общите разходи за FDIC ще бъдат малко под 500 млн. долара

09:27 | 23.10.10 г. 1
Автор - снимка
Създател
Още седем американски банки бяха затворени от властите

Федералната корпорация по депозитно застраховане в САЩ (FDIC) затвори още седем банки вчера. По този начин банковите фалити в страната от началото на годината вече достигнаха 139, съобщава Ройтерс.

Най-голямата от затворените финансови институции е намиращата се в Канзас Hillcrest Bank. Тя е разполагала с активи на стойност 1,6 млрд. долара. Очаква се фалитът на банката да струва на FDIC около 330 млн. долара.

Останалите затворени банки са относително малки, като активите им възлизат общо на около 773 млн. долара. Разходите за държавата от техния фалит се изчисляват на около 150 млн. долара, допълва агенцията.

Американските щати Флорида, Джорджия и Илиноис са сред най-засегнатите от банковите фалити. Причина за това е значителният спад в цените на жилищата в тези щати, който е довел до голям брой лоши кредити. От началото на годината във Флорида банковите фалити са 27, в Джорджия и Илиноис по 16 финансови институции са били затворени.

До същия период на миналата година в САЩ бяха регистрирани 109 банкови фалита, а за цялата 2009 година те бяха общо 140. Това е най-големият брой фалити от 1992година насам, а разходите за FDIC са надхвърлили 30 млрд. долара.

Това изведе FDIC на червено, като към 30 юни фондът отчете дефицит от 15,2 млрд. долара.
 

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:27 | 20.08.22 г.
Специални проекти виж още
Още от САЩ виж още

Коментари

1
rate up comment 1 rate down comment 0
Malfurion
преди 13 години
Това само потвърждава опасенията за двойно дъно догодина. Банките много сериозно ще пострадат, отново.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още