IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Великобритания планира да премахне митата върху вноса на японски автомобили

Това може да се случи до 2026 г., съобщава японската медия Nikkei

13:30 | 09.08.20 г.
<p>
	<em>Снимка: Getty</em></p>

Снимка: Getty

Великобритания е решена да премахне митата за вноса на японски автомобили до 2026 г. в рамките на търговската сделка, която двете страни се стремят да приключат до края на месеца, съобщи в неделя Nikkei.

Митническото споразумение е в съответствие със съществуващия договор на Япония с Европейския съюз (ЕС) относно митата върху автомобилите, припомня Bloomberg. 

Новината, споделена от Nikkei е предшествана от срещата между японския външен министър Тошимицу Мотеги и британския търговски министър Елизабет Тръс в Лондон в рамките на миналата седмица.

След Brexit, двете страни бързат да заменят британската част от търговската сделка между Япония и ЕС, преди да изтече преходният период относно договарянето на условията по излизането на Великобритания от блока в края на годината. Ако дотогава не бъде създадена нова рамка, това би означавало по-високи мита от 2021 г.

Двете страни също обсъждат износа на британско сирене, като Великобритания се стреми да разшири квотата за по-ниски мита, договорена между Япония и ЕС, докато Япония иска да запази статуквото, посочва Nikkei.

В началото на януари тази годината Лондон и Токио стартираха преговорите по споразумението, като процедурата започна натиск от страна на японските преговарящи за бързо премахване на автомобилните мита от страна на Великобритания. Според Тръс споразумението ще предостави повече възможности за компаниите и хората във всеки регион на Обединеното кралство и ще спомогне за стимулирането на икономиката след безпрецедентните икономически предизвикателства, които постави коронавирусът.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 00:49 | 13.09.22 г.
Най-четени новини
Още от Азия виж още

Коментари

Финанси виж още