Китай увеличи покупките на суров петрол от САЩ, като някои местни купувачи запазиха обеми, възползвайки се от извънредно големите отстъпки при цените, тъй като търговците се опитват да разтоварят излишните товари в Азия, съобщава Ройтерс, позовавайки се на източници, запознати с темата.
Китай започна да обработва през март заявления на местните компании за премахване на митата по внос за енергийни стоки от САЩ като част от търговско споразумението с Вашингтон и оттогава дружествата купуват втечнен природен газ (LNG) и пропан-бутан (LPG) от САЩ.
Най-големият вносител на суров петрол в света засилва вноса на енергийни продукти от САЩ в момент, когато светът е наводнен от излишни доставки, след като Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) и Русия не успяха да постигнат съгласие за задълбочаване и удължаване на съкращенията на производството, а строгите мерки за ограничаване на разпространението на коронавируса потиснаха сериозно търсенето на петрол и петролни продукти.
Евтините енергийни доставки от САЩ ще помогнат на Китай да намали разходите си по внос, но дълбоките отстъпки ще добавят допълнителен натиск върху американските производители да спрат производството, след като фючърсите върху американския лек суров петрол поевтиняха до най-ниската си стойност от 2002 г. насам.
Товар с американски сорт Sour Sour с доставка през юли е продаден на китайски купувачи с отстъпки между 7 и 9 долара за барел, докато отстъпките за West Texas Intermediate crude (WTI) в Мидланд бяха между 6 и 7 долара за барел, споделят източниците.
Британската петролна компания BP и норвежката Equinor вероятно са продали някои от тези товари, посочват още източниците.
"Само китайците купуват, а останалият свят продава", заяви търговец, базиран в Сингапур.
сащ
В началото на март независимата рафинерия Panjin Haoye Chemical Co закупи доставки от сорт Mars от PetroChina, което сигнализира, че китайските рафинерии започват да възобновяват покупките на американски петрол.
Купувачите на суров петрол от САЩ се радват на сериозни отстъпки, тъй като американските производители търсят начини да продадат огромните количества петрол, които остават без купувач заради слабото търсене.
Увеличените покупки на американски петрол в САЩ вдигна и таксата за превоз с танкери до 8-10 долара за барел, посочват двама от източниците.
Най-малко 9 от големите превозвачи на петрол са били ангажирани от търговците и рафинериите, за да товарят петрол от САЩ към Азия през следващите два месеца, като четири от тях ще превозват суровината до Китай, показват данни на търговските посредници, организиращи доставките.
Други азиатски вносители на американски петрол като Индия и Тайланд ограничават степента на ютилизация на рафинериите, за да се справят с внезапното понижаване на вътрешното търсене, тъй като техните правителства налагат по-строги мерки за блокиране на разпространеното на коронавируса.
Китайските рафинерии постепенно увеличават производството след резкия спад през февруари, въпреки че тепърва им предстои да се върнат към нивата декември и преди това.
преди 4 години Китай е огромен и няма развита система за разпространение на природен газ по тръбопроводи каквато има Европа. Само крайбрежните територии имат такава мрежа. "Силата на Сибир" на практика усвоява девствена територия в северната част на Китай и тепърва създава мрежа за разпространение и клиентска база. Спря за профилактика по молба на китайската страна във връзка с кризата която предизвика вируса и наложените ограничения в страната за пътуване и работа. Втечненият газ и Силата на Сибир са като два картела на различни територии. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Интересно е, че докато нашите *** заливат със злъчни подмятания интернет за колапса на американския нефт, САЩ изобщо не са намалили производството си.https://***.eia.gov/dnav/pet/hist/LeafHandler.ashx?n=PET&s=WCRFPUS2&f=W отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години https://***.reuters.com/article/us-russia-oil-china/china-buys-record-volume-of-russian-oil-as-european-demand-dives-traders-idUSKBN21C2BA отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Прослойката на олигарсите няма да фалира, но народа с минимална заплата от 260 лева вече Е фалирал. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Та кога фалира Русия? Този петък или да изчакаме почивните дни? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Китайците купуват американски газ,а Силата на Сибирспря да работи три месеца след откриването си заради профилактика!!!!!!!Даже не е смешно,а жалко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години чака ги голяма ИЗНЕНАДА!Ще произведът неща, които никой няма да купи от Китай. Как яко ше се набутат само.............. отговор Сигнализирай за неуместен коментар